şükela:  tümü | bugün
 • on numara vloglar yapan izmirli kardeşim

  https://www.youtube.com/watch?v=stq-m-7cgqk
 • değerli bir arkadaş youtube kanalı türkiye'den defolup gitmek isteyenler için çok değerli paylaşımlar içeriyor. green card başvuruları bitmek üzere bu arada tekrardan hatırlatmış olalım.

  can beye çok teşekkürler buralarda takılıyorsa.

  edit: kanalı eklemeyi unutmuşum

  https://www.youtube.com/…l/ucmhfmqlnfj_caojuwnrckqw
 • kendisi kendini ifade ediş biçimiyle olsun,vloglarında yaydığı enerjiyle olsun bence değerli ve istifade edilmesi gereken bir kişi.gayet samimi,açıksözlü ve pratik yaşamı anlatış biçimiyle yurtdışında özellikle amerika'da yaşamak ve oraya gitmek isteyenlerin tüm sorularına cevap veriyor.hemşehrim olması tabii ki kanımın daha hızlı kaynamasına vesile olmadı da değil:) umarım kanalı ve oradaki yaşamı amerikayla paralel şekilde daha hızlı büyür.
 • türkiyeden siktir olup gitmek eylemini gerçekleştirenlerdendir. tarzı, samimiyeti ile ön plana çıkmaktadır.

  buraya gelip ağlayanlara da, ayar niteliğinde cevap niteliğinde videosu için buyurunuz https://www.youtube.com/watch?v=ppor4ddixyy
 • ülkesinde yaşamaya devam etseydi tek etkinliği hafta sonları çeşme sahilde ailesi ile mangal yapacakken, abd'ye yerleşmiş bi abimiz, tanımam etmem ama yaptıklarını izledikçe mutlu oluyorum tüm ailesi çoluk çocuk kamp izcilik gezi bütün sosyal aktivitelere katılıyor parkları plajları keşfediyor bunlar için gereken zaman ve paradan bahsetmiyorum bile..
 • idealim olan izmir'li bir vatandaş.

  önümüzdeki bir kaç yıl boyunca onun izlediği yola odaklanacağım. bu ülkeden bir halt olmaz, umudum ve enerjim yok tıptı onun gibi, kendimi ve sevdiklerimi çekip çıkartmalıyım bu kaostan bir an evvel.
 • çok tatlış bir aile, en doğru karar verip yerleşmişler, her izlediğimde beni hüzne boğuyorlar ah keşke benimde bir yerlerlerim yese de gözümü karartıp gidebilsem diye. kendi aileme can abiyi izletip baskı unsuru kuruyorum bak nasıl hiç ingilizce bilmeden gidilebiliyormuş diye. umudum olcak kendisi.
 • az önce "seni sevenler ve takip edenler arasında ak partiye gönül veren insanlar da var o yüzden lütfen fikirlerini belirtirken o insanları cahil ve çomar diye nitelendirip üzme , senin ve ailenin yeni yılı kutlu olsun." mesajından sonra beni instagram hesabından engellemiş kişi.

  milyon dolarlık projelerle uğraşan bir insanım , kendisini takip etmeme tek sebep videolarındaki "iyi bir insan olmaya çabalayalım iyi insan olalım" sözünü defalarca söylemiş olmasıydı , tam anlamıyla hayata bakışımı yansıtıyordu ordan vurmuştu beni...

  velhasıl sağcısıyla,solcusuyla,entellektüeliyle,kırrosuyla,akplisiyle,chplisiyle,türküyle,kürdüyle biz bu kadarız şekilde görüldüğü gibi...

  sadece bazıları o yüzünü saklayacak zekaya sahip değil sırıtıyor hemen sokakta bazıları ise belirli bir süre bizden saklayabiliyor ya da iyilik imajı altında kamufle edebiliyor ; bağlarsak dostlar , tüm dinamikleriyle kalbi kurumuş bir toplumuz nokta.hayır artık o videoları çekerken insanlara nasıl "iyi bir insan olmaya çalışalım dostlar" diyebileceksin , iyi bir insan olmaya çabalamak senin gibi düşünmeyen insanları direkt cahil olarak nitelendirmek mi ?
 • farklı ülkelerden vloglar yapanlardan şimdiye kadar gördüklerim içerisinde en samimi bulduklarımdan bir tanesi.

  eşiyle birlikte içerik yaratmak, içeriği kategorize edip, türk kullanıcısının merakını gidermeye yönelik sss (faq) cevapları içeren yeni vloglar yaratma konusunda başarıları, videolardaki başarılarından daha yukarıda. bu yaklaşımı devam ettirdikleri taktirde çok uzun süre yeni ve merak edilen görsel içerikler yaratabilirler.
 • muhtemelen 20 takipçisi varken izlemeye başlamıştım, kibar, beyefendi ve harika bir aile babası olması ilgimi çeken detaylarıydı. lakin her gün biraz daha samimiyetten uzaklaşmaya başlaması üzücü, üzülme sebebim kanalındaki içerik vs değil asla, üzüldüğüm gıyabında sevdiğim bir dostun bende yaratmaya başladığı negatif etti. bir arkadaş amerika'da olmayan kişilere ciddiye alıp cevap yazmıyor demişti, her seferinde aklıma o durum geliyor. hele bir de yansıcı var ki selush isminde bir kız, ilk işim kızı takipten çıkarmak oldu bugün, efendim neymiş millet mesaj atınca kızın kan beynine sıçlıyormuş, sanal alemi ne kadar ciddiye alıyorsunuz, insanları ne kadar da aptal görüyorsunuz, hem bizler aptal olmasak! ne özelliğiniz var ki mükemmel sizleri takip ediyoruz, durup dizi izler gibi sizleri izliyorsak zaten bazı konularda çok da bir şey beklememek lazım bizden. bunları söylerken de sadece bunca zaman can çolpan'a bir mail attığımı da söyleyeyim, yani öyle durmadan mesaj atan (özellikle o kıza) ve bu cevapsızlık durumuna alınganlık yapan biri de değilim.