*

şükela:  tümü | bugün
  • açık sözlülüğü için kendisini tebrik ediyorum. adam kıvırmadan, lafı eğip bükmeden direkt atasının dünya görüşüne göre hatta atasının kendi ağzından alıntı yaparak söylemiş.

işte o tweet;

bir büyük devrimcinin, meclis'teki son konuşmasından:
    "bizim prensiplerimiz, gökten indiği sanılan kitapların doğmalarıyla asla bir tutmamalıdır. biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya yaşamdan almış bulunuyoruz."
  • şerefsiz kendi vatanını tanımayan bir hainin açıklamalarıdır. bu ve benzerlerinin bu tepeden bakma tavırları yüzünden akp tarafımdan yönetiliyoruz işte . ironiye bak. benim gözümde şerefsiz vatansız bir piçtir.
  • adam işini iyi yapıyor, hakkını vermek lazım
    tam bir mixer.
    senin mi aklına geldi, yoksa sahibin mi emretti.
  • doğruya doğru. atatürk böyle bir şey dedi mi dedi. can dündar da bu sözünü sevmiş paylaşmış. büyütmeyin
  • dedi cia ajanı..
  • atatürk'ün neden bu kadar rasyonel olduğu sorusunun cevabı olan manifestodur. neden bu kadar gocundunuz lan. allaha sen inanmak istiyorsan sen inan. devlet rasyonellikle idare edilir. bilimin ortaya koyduğu kurallarla yapılan makineler çalışıyor. ama sen hadi üfürükçülerden bir ordu kur. mage atsana teröristlere.

ve bu adama fetöcü iması yapan herkes bir zamanlar hocaefendisinin götünü yalamıştır. hiç şaşmaz. can dündar iyidir kötüdür bilemem ama fetöcü değildir ondan eminim.
  • zamanlaması manidar. şimdi islamcı kesimde son yıllarda artan bi atatürk hayranlığı var. bunun da sebebi çok ama iki başlıkta özetleyebiliriz.

1) suriyeli mülteciler. ve atatürk olmasaydı bizde onlar gibi olacaktık düşüncesi.

2) artan milliyetçilik ve ulus devletçilik.

tüm bunlar olurken haberlerde atatürk hacca bile gitmiş haberleri oldu.

şimdi can dündar kime hizmet etmek istiyor bu sözleriyle, tam anlayamadım.
  • bu sözü atatürk kendisine kitap indiğini iddia eden ve soba borularıyla konuşan bir meczuba ithafen söylemiştir, dipnot olarak düşülsün. siyasal islamcı artıkları sürekli bunu belge olarak gösterip dinsiz olduğunu iddia ederler. dindar bir kişilik değilim ama bunların arasından çıkacak en faydalı kişiden milyon kat daha fazla islam dinine faydası dokunmuştur atatürk'ün.
  • bugün ülke milli bir değerini kaybetti. bugün yas günü ama birileri atatürkün en büyük konuşması buymuş gibi bu cümleyi twitterda paylaşıyor. böyle yaparak müslümanları atatürkden soğutmaya çalışıyor. bu adam nasıl bu hale geldi anlamıyorum veya bu adam hep böyleydi ama biz anlamadık.