şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • ortada olan bir gerçektir. devlet sırrıymış - ne zamandan beri silah sevkiyatı sır oluyor? ayrıca eğer devlet sırrını ifşa hainlikse, bence devletin kozmik odalarını fetö’ye, 250 kişinin öldüğü darbeye teşebbüs eden örgüte açanlar da aynı şekilde haindir. yani bir kişi hain dedi diye hemen hain mi ilan edilecek? ona bakarsanız biz gezi’ye katıldık fetö’ye karşı olduk diye biz de hain olduk; şimdi fetö fetö oldu, onlar da hain biz de hainiz... eee ne anladım ben bu işten?!

  herhangi birini hain olarak afişe etmek bence çok çok ağır bir ithamdır.
 • haindir. ve öyle olduğunu hiç sevmediğim ingiltere'nin hiç sevmediğim bbc kanalının sunucusu suratına söylemiştir.

  tabii siz çiçek çocuklar her türlü gizli operasyonun açıktan ilan edilmesini istersiniz. evet ama işler öyle yürümüyor sözlüğün pek sayın tıfılize birlikleri*
 • (bkz: haber yapana hain demek)

  adam haber yaptı diye hain oldu, üstelik haberin kahramanları tarafından. adama malzeme verenler elleri kolları serbest geziyor.
  çelişki var mı yok mu ?
 • tıpkı barbaros şansal gibi, gizliden hainlik yapmaktadır.açıklama yaparken diktatör tayyip diyerek, bizim solcuları tavlıyorlar hemen, ama bunların iç yüzüne baktiğınızda, türk devletini hedef aldıklarını söyleyebiliriz.misal barbaros şansal'ın twitter'dan ingilizce olarak attığı "türkiye kıbrıs'ta işgalcidir" sözünü örnek gösterebilirim.tayyip'e muhalefet olan herkese lütfen kanmayın, o zaman pkk'lı teröristler bile kendine meşru alan yaratır.gerçi hdp eliyle yapıyorlar ama neyse.
 • bu ülkenin hain ve kahramanları zaman içerisinde değişmektedir. can dündar bugün hain olarak tanımlanabilir ancak zaman aslında kim(ler)in hain olduğunu gösterecektir(umarım)

  not: evren gibi yaptığı yanına kar kalan bir sürü de insan var bu topraklarda ama en azından hayırla yad edilmiyorlar.
 • su an akepeli olmayan herkes hayindir. mesela, akcomarlarla tartisirken once sizi siniflandirirlar, sonra terorist dedikleri herhangi bir gruba dahil edip hayin yaparlar sizi.

  cok sukur sagcisi, solcusu, dindar muhalefeti, kurdu vs herkes icin uygun bir teror orgutleri vardir. eger simdilik siniflandiramiyorlarsa (mesela ldp) ve yeterince buyuyorsa bu grup, yeni teror orgutu olusturup, o gruba dahil ederler.

  dolayisiyla, yeni turkiyede muhaliflerin hepsi hayindir, ummetinin liderini devirmeye calisiyordur, dij guclerin masasidir, yunan tohumu falandir.

  daha vahimi, oyle bir toplum olduk ki, daha iyisini haketmiyoruz*
 • son 15 yıl içerisinde hain olarak yargılananlar devlete karşı değil, akp ve tayyip'e karşı olduklarından dolayıdır.
  yoksa devlete ve millete karşı yapılanların hiçbiri, hainlik olarak sınıflandırılmamaktadır.

  nitekim sınıflandırılmadılar da.
  hainlerin hepsi, ülkenin en stratejik yönetim mekanizmalarında yer alıyorlar.

  hain lafının evrensel tanımı, ülkemizde değişmiştir. bunu artık öğrenin.
 • hain lafı iğrenç bu bir ortaya çıkaranın götüne girmesi dileğiyle. can dündarın yaptığı hainlik neden çünkü ülkenin başındaki zümrenin ortaya çıkarsa yarağı yiyeceği bir bilgiyi sızdırdı bu iki. ülkenin başındaki zümre bu şekilde bir iş yaparak hainlik yapmıştır buda üç. artık aptal muhaliflerin çığırtkanlık değilde kurnazlık yapması gereken bi dönemdeyiz. bu kurnazlığın ismi şantaj. vatandaşa anlatınca sanki bi sik değişiyor. dolar artıyo aq
 • hainliğin bu kadar kolay elde edilebilecek bir kavram olmadığını düşündüğümden tam olarak katılamıyorum ben de hain olduğuna. ortada bir haber var bu da en muhalif gazeticilerden birisinin eline geçmiş, bunu yayımlamak onun hakkı gibi geliyor. bu bilgiler onun devletteki görevine istinaden eline geçse ve bunları söylese evet ama ortada başarısız bir operasyon var ve bunu birileri bu adamı kullanarak ortaya çıkarttı.

  kısaca bence filler tepişirken, muhalif düşüncleri kullanılarak arada ezilmiştir. sonra da kontrolünü kaybederek, tamamiyle muhalif kimliği üzerinden olaylara yaklaşımını sürdürmüştür.

  bir devlet gizli bir şekilde hareket edebilir ancak bunu beceremezse çoğu zaman halkı tarafından bu yaptığına istinaden bir daha görev verilmez. tarih bu şekilde iktarını kaybeden yönetimlerle dolu.
 • mit tırları haberini can dündar'dan çok daha önce işçi partisi'nin yayın organı olan aydınlık yaptığı için hiç de mantıksız olmayan iddia.

  biliyorsunuz ki işçi partililer birçok mhp'liye taş çıkartacak kadar milliyetçi insanlar.

  edit: link

  https://t24.com.tr/…ptik-gelip-tutuklasinlar,319129