şükela:  tümü | bugün
  • yakışır can'ıma...
  • nobel alacak 3. türk olacağı anlamına gelir.
  • rte'nin karşısına aday olarak çıkarma hazırlıkları. ver pr'ı ver.
  • nobel ödülünü kabul eden 4. türk olacagi anlamina da gelir.
  • sevindirici bir gelişme olur.

bayrağımız uluslararası camiada gururla dalgalanır.
  • nobel odulleri arasinda en samimiyetsiz, en anlamsiz ve en cok "batinin yaverligini" yapiyorum odulu olan "baris odulu"nu alma gelismesidir. odulun basinda "nobel" geciyor ya, bizimkiler de guzel birsey zannediyorlar haliyle.

nedense nobel baris odulu bilimsel alanlarlardaki nobel odulleri gibi yayinlarin kalitesine ve yapilan calismanin 'impact'ine gore degil de "bizim isimize nasil yaradi"ya gore veriliyor.

onceki nobel baris odulu alanlara bakalim:
    - (bkz: aung san suu kyi) : soykirim uygulamis birine layik gorulmus bir nobel baris odulu
    - (bkz: shimon peres) : israil'deki dual-state durumuna katkisi ile de bildigimiz unlu sahis, nobel baris odulunu elbette hakediyor degil mi?
    - (bkz: barack obama) : bu odulu alip bir yandan da irak'a daha cok asker gonderen liderdir kendisi (amerikan ekonomisine cok faydasi olmus zeki ve karizmatik bir insan olmasini bir kenara birakalim, konu ile alakasiz)
    - (bkz: juan manuel santos) kolombiya'ya yaptiklarini aratin bir zahmet
    - (bkz: henry kissinger) : nobele layik goruldugu donem kambodiya'ya bombalar yagdiran, sivil mivil dinlemeden insanlari katleden insan
  • ben şaka sanıyordum, gerçekten de böyle bir olasılık varmış.

https://www.theguardian.com/…re-the-likely-nominees