şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dtcf'li devrimci. ne zaman görsek düşünce halinde. ne zaman görsek bir şeylerin düzelmesi için çaba halinde. barikatların arkasında da yiğitçe direniyor. şu fotosu da meşhurdur.
 • bundan 7 sene önce çubuk'ta tanışmıştım kendisiyle, iyi hoşsohbet bir insandır. recep tayyip erdoğan'a hakaret sebebiyle bugün göz altına alınmış. geçmiş olsun dileklerimle can.
 • hırsıza hırsız, katile katil dediği için gözaltına alınan, an itibariyle de serbest bırakılan yoldaşımız, fkf ankara il başkanı.

  [http://gencgazete.org/…skani-can-kaderoglu-serbest/ http://gencgazete.org/…skani-can-kaderoglu-serbest/]
 • yobazlıkla mücadele ettiği için gözaltına alınan devrimci. olayın ardından fkf ankara'dan "asıl hakaret tayyip erdoğan'ın kendisidir" başlıklı şöyle bir açıklama yapılmış:

  [http://fkf.org.tr/…tayyip-erdoganin-kendisidir.html http://fkf.org.tr/…tayyip-erdoganin-kendisidir.html]

  "ankara il başkanımız can kaderoğlu katile katil, hırsıza hırsız, yobaza yobaz dediği için şu anda gözaltında.

  gerekçe olarak cumhurbaşkanlığına hakaret gösteriliyor.

  ancak asıl hakaret, bahsi geçen kişinin cumhurbaşkanlığı makamının arkasına saklanması; kendisini padişah sanarak buyruklar saçmaya devam etmesidir.

  hakaret suçunu ankara il başkanımız değil, tayyip erdoğan işlemiştir. işlemeye de devam etmektedir.

  eğer mesele hakaretse can kaderoğlu derhal serbest bırakılmalı, tayyip erdoğan tutuklanmalıdır!

  kimsenin kuşkusu olmasın. halka hakaret edenlere hadlerini bildireceğiz.

  uzun zamandır anlatıyoruz. gençliği bu şekilde yıldıramazlar.

  gençlik mücadelesinin önünü bu şekilde kesemezler.

  ancak yobazların aklı kıttır. zor anlarlar.

  usanmadan söylemeye devam edeceğiz.

  bilal’e anlatır gibi tekrar tekrar…

  hırsız, katil, yobaz akp’yi ve onun diktatörünü devireceğiz.

  hırsız, katil, yobaz akp’yi ve onun diktatörünü devireceğiz.

  hırsız, katil, yobaz akp’yi ve onun diktatörünü devireceğiz.

  fikir kulüpleri federasyonu ankara"
 • dtcf'li devrimci. dtcf'yi çekilebilir kılan insan. dost. insanlara kendisini bu kadar sevdirmesinin nedeni içtenliği ve tutarlılığı. solcu olmasından söz etmiyorum bile. ne zaman görsem elinde bir kitap, başı düşüncelerle dolmuş taşmış, gözlerinin içi gülen insan. "ne olacak bu türkiye'nin hali?" diye sorarım. "ne olacağı var mı?" der, "devrim yapacağız.". duymak istediğim tek söz de bu olur zaten. çünkü ben de inanmışım. ama insan yine de duymak ister.

  yüreği kocaman, gözlerinin için ışıl ışıl, inançlı devrimci.
 • dtcf'den tanıdığım zaat-ı na-muhterem. kendisi leş gibi bir ajitasyona dayalı, vatan-millet-sakarya solculuğu yapan, tüm ideolojik birikimini sözcü gazetesinden yapmış kişi.. tam bir kariyerist ve popülisttir. faşistlerden her fırsatta tırsarak kaçar ama arkasına kendi grubunu alınca at üstünde kılınç kuşanmış yiğit kesilir. .. parsayı nerede toplayabilirse orada siyaset yürütür. benden duymuş olmayın ama tkp-htkp serüvenini chp ile taçlandırmış kendileri... unutmadan çok fena bir demagogdur. görünce yol değiştirilesidir bu nedenle...
 • dil tarih’ten dostum, abim, kardeşim , yoldaşım. omuz omuza kavga etmekten en çok gurur duyduğum insan. inandıklarından hiçbir zaman taviz vermemiş, mücadele etmekten hiçbir zaman yorulmamış koca yürekli adam.