şükela:  tümü | bugün
  • istanbul üniversitesi siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümü* öğretim elemanıdır. asıl çalışma alanı kimlik siyaseti olsa da, iktisat fakültesi bünyesinde türk dış politikası ve siyasi olaylar tarihi gibi derslere de girmişliği vardır.

oldukça iyi ve kibar bir hocadır.*
  • muhtelif dergilerde (birikim, müdahale vs.) oldukça isabetli yazıları yayımlanmıştır. kuvvetli bir muhakeme yeteneği var ve bunu sağlam bir bilgi birikimiyle destekleyerek kendisini tez üfürenlerden ayırıyor. özellikle dünya sistemi, solun dönüşümü, kimlik politikaları ve bunların sol siyasette tuttuğu yer gibi konularda kayda değer fikirleri olduğu kanısındayım.
  • siyaset bilimi ve sosyoloji alanlarında geniş bilgi sahibi kaliteli bir hoca. dersine girmek gerçekten şans.

girdim de oradan biliyorum.
  • 1983 trabzon doğumlu. hacettepe üniversitesi uluslararası ilişkiler bölümünü bitirdi, aynı bölümden yüksek lisans derecesini aldı. doktorasını istanbul üniversitesi’nde siyaset bilimi alanında yaptı. doktora tez döneminde queen’s üniversitesi felsefe bölümü’nde will kymlicka ile çalıştı. 2008-2014 yılları arasında istanbul üniversitesi iktisat fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak bulunan kakışım, halen karabük üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesi’nde öğretim üyesidir.

yazdığı eserler;
    (bkz: sınıf etnisite ve kimlik)
  • iletişim yayınları’ndan çıkan ve bence türkiye’de son yıllarda basılmış en sağlam teorik eserlerden biri olan sınıf, etnisite ve kimlik adlı kitabın yazarı. kakışım bu kitapta sosyalizmin küreselleşme sürecindeki yön değişimini birçok farklı alanı bir arada ele alarak isabetli biçimde analiz etmeyi başarmış. bugünleri anlamak için okunması gerek.

ülkede üniversitelerin ve genel olarak bilim dünyasının geldiği şu noktada böyle ciddi işlerle uğraşan verimli genç akademisyenlerin varlığı gelecek adına umut verici.