şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 7 ceddi kaş'lı olan sahibi pek hoşsohbet ve sevimlidir. bu sezon ön taraftaki cafe de dahil büyük çapta bir renovasyona başlamışlar, mayıs'ta sezonu açıyorlar. manzarası ve müzikleri sigarayı bırakmış insanlara göre değil, uyarmakta fayda var.
 • o kıyı senin, bu kıyı benim şeklinde, koşturmaca içinde geçen bir tatilin orta yerinde, yorgunluktan bitap şekilde, tesadüf eseri keşfedilen dinlendirici bir mocamp. insan kendini içeriye bir attımıydı bir daha çıkası gelmiyor.
  can' ın ev sahipliğinde tanışılan güzel insanlarla birlikte geçirilen güzel günler geliyor insanın aklına. samimi ve sıcak bir ortam yaratılmaya çalışılmasından ziyade gerçek anlamda samimi ve sıcak insanlar var burada. ortama giren kim olursa olsun, güzel şekilde tadını çıkarıyor buranın.
  iş, stres derken yeniden kaçıp gitme planları yaptıran, şimdi bize uzaktan bakan yaz aylarını iple çekmeye sebep olan, huzur sunan mocamptır.
 • kaş'ın ilk tatil mekanlarından biri olan ancak üç yıl önce yol ve marina inşaatı nedeniyle kapanan can mocamp, dünyanın dört bir yanından gelen gençlerin imeceleriyle yeniden hayat buldu. önceki günü açılışı yapılan can mocamp'ın anlamlı gecesinde otuz yıllık müdavimler bir araya geldi.

  --- spoiler ---

  'verilen sözler tutulmadi'

  kaş aşığı öğretmen ahmet kahvecioğlu tarafından 1985 yılında bucak denizi kıyısındaki zeytinlik alanda kurulan can mocamp, uzun yıllar kaş turizmine hizmet vermesinin ardından üç yıl önce kaş bucak marina ve yol inşaatı nedeniyle kapanmak zorunda kalmıştı. babasının ölümünün ardından mocamp'ı yeniden canlandırmak için kolları sıvayan ziraat mühendisi can kahvecioğlu, yol inşaatı sırasında patlatılan dinamitler yüzünden zor günler geçirdiklerini belirterek, "bu süreçte hem yerel yöneticiler hem de şirket yetkilileri bir takım vaatlerde bulundular ancak bize vaadedilen hiç bir şey yerine getirilmedi. yol inşaatı sırasında iş makinelerinin mocampın içine yuvarladığı dev kayaları ellerimizle temizlemek zorunda kaldık" diye konuştu.

  dünyanin dört bir yanindan gençler yardima koştu

  üç yıl önce harabeye dönen mocamp'ı yeniden canlandırmak için bir proje geliştirdiğini anlatan kahvecioğlu, "dünyanın bir çok ülkesinde yaygın olan ve gönüllülük esasına göre dayanışma projelerine destek veren 'www.couchsurfing.com' sitesiyle iletişime geçerek burada yaşadığım sorunlardan söz ettim. amacımız buradaki sıkıntılarımızın dünyanın diğer yerlerindeki insanlar tarafından da paylaşılmasıydı. sonunda kaş'tan yaptığım çağrıya dünyanın bir çok ülkesinden yanıt geldi ve ingiltere, almanya, belçika, avustralya, iran, paraguay gibi bir çok ülkeden gelen genç gönüllülerle can mocamp'a yeniden hayat vermeyi başardık. bir anlamda sermayeye karşı dayanışmayla sağladık bunu" diye konuştu.

  daliş eğitimi veriliyor

  7 bungalov, 2 taş evden oluşan mocampta çadır alanı, restoran, cafe ve açık mutfak bulunduğunu, ayrıca dalış eğitimi verdiklerini dile getiren kahvecioğlu, yapacakları etkinliklerle kaş bölgesinin ruhunu burada yaşatmayı amaçladıklarını da sözlerine ekledi.

  dünyaca ünlü yildizlarin mekaniydi

  can mocamp'ın otuz yıllık müdavimlerinden biri olan aydemir acar ise, geçmişte ünlü fransız oyuncu alain delon başta olmak üzere dünyaca ünlü bir çok ismin burada tatilini geçirdiğini belirterek mocampın yeniden işletmeye açılmasından memnuniyet duyduğunu söyledi. acar, kaş'ın büyüleyici atmosferinin giderek yokedildiğine de dikkat çekti.

  can mocamp müdavimleri, www.canmocamp.com adresinden ya da (242) 836 15 4- 0537 545 60 32 nolu telefonlardan ayrıntılıl bilgi alabilecekler.

  --- spoiler ---

  yusuf yavuz
  açık gazete
  köşe yazarı
 • bu sene pek hoşsohbet gençler tarafından işletilmekte, yenilenmekte olan mekan. kaş'ta bir olimpos izlenimi bıraktı bende. gidilmeli, kafa dinlenmeli...

  https://www.facebook.com/…canmocamp/242101975878600
 • güzel ve çalışkan insanlar tarafından işletilen kamp alanı.

  kaş'ın batı girişinde bulunan bu minik yerleşkede biraz dikkatli bakınca hemen herşeyin el emeği göz nuru olduğunu farkediyorsunuz.

  kaş zaten harika bir yer, iki günlüğüne geldiğinizde daha ayrılmadan bir dahaki gelişinizin planını yapmaya başlıyorsunuz.
  ve işte burda burada bulduğunuz huzur sizi "bi dahakine nerde kalalım" derdinden kurtarıyor.

  son olarak söylemeden geçmeyeyim; sadece akşam yemeğine bile gidilir.
 • ikinci kez gidip yine çok memnun ayrıldığım yerdir.

  kaş'a iki günlüğüne bile gelmiş olsanız, bir akşamını burada geçirmenizi tavsiye ederim.

  yemekler gerçekten lezzetli, rüzgar efil efil, müzik güzel; kafa dinlemek isteyenler için birebir.
 • (bkz: #44687236)
 • sloganı we host the world olan kaş'ın güzeller güzeli camping mekanı.
  dünyanın dört bir yanından gelen backpacker'lar burada konaklıyor.
  dalış var. akşam canlı müzik var,spontan, sahne herkese açık.
  üniversite kampüsü gibi, insanlar birbirleriyle dialog kurup sosyalleşiyorlar, beraber keyfini çıkarıyorlar ortamın.
  huzurlu barışçıl, naif ama konforlu bir yer.
  haa bir de fiyatları; herbütçeye göre konaklama opsiyonları var.
  sahibi can da adı gibi bir adam.yolunuz kaş'a düştüğünde burayı yaşayın.
 • sanırım sözlük burası hakkında tek bir eleştiri bile (hakaret değil, kötü birşey hiç değil, sadece eleştiri) girilmesine tahammül edemiyor.
  tanım : daha önce kendileri haklarında yazdığım ; kesinlikle ve kesinlikle ve kesinlikle hakaret ve kötü bir şey içermeyen, sadece kendi kişisel görüşümü paylaştığım entrymin gg olarak sildirildiği yer.
  yukarıda sevgi pıtırcığı arkadaşların yanı sıra, öyle olmayan insanların kimi zaman kötü tecrübeler de yaşayabileceği yer.
  merak edenler mesajla sorabilir. mesaj nasılsa gg olmuyor.
 • kaş'ta çocukluğumun geçtiği eski beton plaj. sıcak betonlardan soğuk sulara atlamak gibi max yediğimiz güzel zamanlardı. magnum falan hikaye tabi. fakirdik o zamanlar. neyse gün oldu, devran döndü, yat limanı yapılınca sanırım artık denize girilmeyen yer haline gelmiştir. şimdilerde favorimiz akçagerme plajı.