şükela:  tümü | bugün
  • sıkıntıdan da öte bir şey. adı üstünde sikinti. sıkıntı değil dikkatinizi çekerim. misal benim şu an yaşadığım şey. sıkıntı olsa böyle uyduruk bir kelime oyunu yapmam ama sikinti olduğu için yapabiliyorum. neyse ben yatayım, sabah kalktığımda -hâlâ bu başlık varsa tabii- bakalım ne hissedeceğim. şu an hissettiğim can sikintisi. kısacası sikinti.
  • ne yapacağını bilememezlik hali. dışarı çıkayım dersin son anda vazgeçersin, evde film izlemeye karar verirsin 5.dak8kada filmi kapatırsin. müzik dinlersin olmaz, internette takilirsin olmaz, tv acar sin yok o da olmaz. kendini adeta bir hamamböceği gibi değersiz hissedersin. çaresi uyuyup geçmesini beklemek zannimca.
  • sıkışmışlık hissi, koseye kistirilmis hissediyorum. cocuklarda can sikintisinin yaraticiliga neden olma olasiligiyla ilgili bir yazi okumustum. cocuk olmayanlar icinde gecerli mi acaba? sacmalama kapasitemi artirir ancak diye dusunuyorum. ama sacmalamak da bir tur sanat degil midir? öte yandan saçmalamak için de bir alan gerkir. sıkıntımın nedeni, yerimin dar olmasi, ya da darlanmam mı acaba frud'cugum? fakat ekşisözlük gibi bir alan, az bir alan mıdır? o zaman sıkıntı geçene kadar dens?