şükela:  tümü | bugün
  • bazen odalarına dalıp, çok içli bir "hocam!" nidasından sonra kendisine sarılasım, yanaklarını mıncırasım geliyor. duyarlı ve "öğrencisine dokunulmasını istemeyen" güzel adam, hoş adam.

borçlar genel sınavına, elimde borçlar genel kitabıyla gitmiştim ve sıranın altına koymuştum, tabii ki kopya falan çekeceğimden değil, hoca da yaklaşıp,

- kitabı kaldır ordan istersen, gerçi kopya çekebilsen o kitaptan saygı duyarım, demişti. bu da böyle bi' anımdır.
  • yakın dostları arasında canyal çınar mutçuoğlu olarak tanınan, marmara hukuk'ta medeni hukuk araştırma görevliliği yapan, gece 02:00'de bile fakültede bulunan, çalışkan, sigara/kahve tiryakisi, çizgi roman tutkunu insan. bir ara üniversitenin bu arkadaşın üzerine yapılacağı söylentisi vardı ama sanırım eğitim-sen haydarpaşa kampüsü temsilciliği yapmışlığı buna engel oldu. sevdiğimiz, can dostumuzdur canyal çınar
  • dünkü khk hasebiyle; ibrahim kaboğlu, eren paydaş, hülya dinçer ve ceren akçabay hocalarımla birlikte devlet memurluğundan çıkarılan benim hukuk fakültesi serüvenimde karşılaştığım en kral en efsanevi hocam. asla yedirmeyiz.
  • dünkü kararnameyle çok sevdiği mesleğinden ayrılmıştır. umudunu yitirmesin. 5. günün şafağında doğuya baksın.
  • kendisiyle yaklaşık iki yıl önce akademik, politik ya da ideolojik olmayan bir ortamda tanıştık. team speak'te yanılmıyorsam lumphini garden'da oyunumuza katıldı. ilk önceleri battlefield ve starcraft ile başlayan muhabbet birbirimizi daha iyi tanımızla dallandı budaklandı.

can'dan çok şey öğrendim. bilgi sahibi olduğu konuları bizimle paylaşmayı çok seven bir insandır. ne olacak bu işçilerin, ezilenlerin, sömürülenlerin hali konulu tartışmalar yaptık sabahlara kadar. bu insanı tanıdığım iki yıl içinde her zaman derdi olan insanlara, ezilenlere kendinden daha fazla değer vermiştir bundan emin oldum. ülkenin ve dünyanın yoksul, hor görülen, ırkçılığa ve cinsiyetçiliğe maruz kalan halkları için elinden geldiğince mücadele etmiştir.

dün o karardan sonra can'ın bu insanlar için gösterdiği desteğin daha fazlasını kendisi için göstereceğiz. bundan hiç şüphesi olmasın. bugün ankara cebeciden başladık sokakları doldurmaya, meydanlarda ses getirmeye. haksız yere işinden olan böyle güzel insanları iktidara yedirmeyceğiz. bu adam bilgisini ve birikimini gençlere aktarmaya devam edecek. hiç şüphesi olmasın.
  • bilmiyorum bir anlam ifade eder mi ama kendisiyle gurur duyuyorum,
  • devletin ve tabiatın ortak ve yanlış sorusu şuydu:
    - maveraünnehir nereye dökülür?
    en arka sırada bir parmağın tek ve doğru karşılığı:
    - solgun bir halk çocukları ayaklanmasının kalbine!dir.
  • ağabeyim.
  • jenerasyonun en iyisi olduğunu ve eline geçen her kitabı okuduğunu düşündüğüm, elinde duble kahvesi olmadan hayal edilmesi hayli güç , bizlere burada sayamayacağım kadar şeyi öğretmiş hocamız. evet hala hocamız. (soyadı armutcuoğlu olduğu için muhtemelen başlığı ç ile açanı bulsa bir güzel kalaylar.)
  • günlerini ortaçağın barbarları/müslümanları ve hristiyanları hakkında ve foucault sarkacı okuyarak geçiren, özel hukuk sözleşmeleri hazırlamaktan arta kalan zamanlarında başımıza ikinci dünya savaşı cruiser'larının uzmanı kesilen pizza düşkünü bey amca.