1. komedi dükkanı adlı yapımın yazarlarından bir tanesidir.
  2. twitter'da "yorgun ama keyifli bir gün, ne ki şimdi, twitterde bol bol yazılıyor, keyiflli ise yorulmazsın,yoruluyorsan o yaptığın keyifli falan değildir." gibi bir ahkamda bulunmuş.

sanırım ya erken boşalma sorunu var hiç yorulmuyor ya da geç boşalma sorunu var hiç zevk almıyor.
  3. "bir şey hem yorucu hem keyifli olamaz" denmiştir özetle.
    ama örneğin seks hem bedensel performansa dayalı olduğundan yorucu hem de keyif verici değil midir? evet öyledir.

yani bir şey hem keyifli hem yorucu olamıyorsa bu cümleyi söyleyen kişi için seks ya keyif vermiyordur ya da yorucu değildir. o kişiye seks keyif vermiyorsa boşalamıyor olabilir. o kişi yorulmadan zevk alabiliyorsa erken boşalıyor ve yüksek performans harcamıyor olabilir.

bana olayı kıçımdan anladığımı söyleyen ejderia kod adlı arkadaşımın (ki kendisi ne yüce bir şahsiyettir mesela zamanın ötesinde olan bir entrysi bile yoktur, o derece.. ha bir de erken boşalma problemi de yoktur. geç boşalmayı bilmiyorum ona değinmemiş, erkeni dikkatini çekmiş.) iddia ettiği gibi bir cümleyi latife yoluyla eleştirmem erken boşalma sorunum olduğunu göstermez. tıpkı yazımdaki boşalma sözcüğünü görünce hemen kıç ile cevap vermesinin kendisiyle ilgili farklı yorumlara yol açmaması gerektiği gibi...

bu arada erken ya da geç boşalmak ayıp, acizlik ya da söylenen kişiyi küçük düşürecek bir durum değildir. ama bununla o kişiye laf soktuğunu sanmak kişi küçük duruma düşürür.
  4. istanbul devlet tiyatrosu oyuncusu. geçen sezon, bu yılın ilk aylarında annemin cesareti'yle tanıştım kendisiyle, tekel sahnesinde en önde seyrederken onu, gerçekten etkinlenmiştim. sonra eve döndüğümde googleladım, beklediğim gibi hiçbir sonuç çıkmadı, sözlükte de adına açılmış başlık yoktu. geçen gün tesadüfen yine tekel'de onun oyununa gittim, birdy'de yine muhteşemdi. bu sefer stüdyo sahnedeydik. ben yine en öndeydim ve yine onun yüzünden terler boşalıyordu annemin cesareti'nde oynarkenki gibi. daha önce hangi oyunlarda oynadı, nerede eğitim gördü bilmiyorum ama bu herifi gerçekten seviyorum.

ve onunla ilgili birkaç imaj sayın okurlar;

annemin cesareti'nden

birdy'den
  5. devamlı cem yılmaz'ı savunma gereği hissediyor gibi geliyor bana.
    tamam, abidir, sever, döver, eyvallah.
    ama bugün mehmet esen'in yaptığı açıklamaları bu kadar ciddiye alıp, sabahtan beri twitter'da bunun muhabbetini yapması itici gibi sanki biraz galiba.
    gerek yok, mehmet esen'in yaptığı bu muhabbetleri * bilmeyen yok zaten. ama can yılmaz bütün bunları neredeyse kendi üstüne alınmış.
    bırak, rahat ol biraz. geçtiğimiz aylarda da yine twitter'da sinema ödülleri ile ilgili eleştirileri vardı;
    "en iyi film ödülünü 8.000 kişinin izlediği filme vermişler, bravo" sığlığında hem de.
    neyse, ben de neden kasıyorsam bu kadar? sonuçta adamın ailesinden biri belki de koruma gereği duyuyor.
    bu arada biraz önce de vergi rekortmenleri listesinin linkini vermiş. bir de not düşmüş "meraklısına" diye.

can yılmaz hakkında bilgi verin