şükela:  tümü | bugün
 • bu gün instagramdan tesadüfen amatör şarkısına denk geldiğim başarılı şahsiyet
  https://www.instagram.com/…d1mwaiuj/?taken-by=yucex

  genel olarak konuşmak gerekirse artık sosyal medya okadar ilerliyorki kimseye gerek kalmadan insanlar kendini ifade edebiliyor konumuza gelirsek günümüz sanatçılarının yapmacık çakma şarkılarına nazaran gerçekten çok güzel olmuş şarkısı ve ilgide görmüş arkadaşımızın yakında başarılı olucağından şüphem yok keşke böyle güzel gençlerimizin hepsi böyle güzel çıkışlar yapsa yakında ismini sık sık duyarsak yada bi ünlü sanatçının yanında görürsek şaşırmam.
 • starbucks'ta oturuyordum.

  yan masamda konuşmalardan anladığım kadarıyla yeni şarkıcı biri ve menejeri vardı. şarkıcının adı can yüce imiş.

  kulak misafiri oldum konuşmalarına. yan masamda konuşuyorlar, duyuyorum, ne yapayım.

  zavallı ve acınası bir havası vardı.

  umutlu bir çocuk ama konuşması ve karakteri dangıl dungul bir şey. donanımsız gözüküyor. hatta "benim sesim güzel değil" bile dedi.

  sanırım sosyal medyadan bir miktar ün yapmış. daha fazlasını istiyor.

  menejeri olduğunu sandığım genç diyor ki ona:"halka inmen lazım abi."

  sosyal medya, snap, akustik, fenomenlik, belediye konserleri, üniversite şenlikleri, parça, sound... böyle laflar geçiyordu muhabbetlerinde.

  akustik şarkılar mı söylüyormuş neymiş. menejeri sandığım kişi diyor ki:"şimdilik böyle devam et."
  can yüce de akustikte saplanıp kalmaktan korkuyormuş.

  menejer, yabancı şarkı dinletti. can yüce diyor ki:"ben yabancı şarkı anlamıyorum."

  para bulunca kaşlarını düzeltecekmiş.

  bence önce işi konusunda bilgilense, oturuşu, konuşması daha şık olsa daha iyi ederdi.

  menejer iyi gaz veriyor yalnız:"sende tıkanıklık var şimdi. senin yolunu açacağız. oyunculuk bile yaptırabiliriz. hiç sıkıntı değil."

  özel üniversitede okumuş ya da okuyormuş. okulunda "fenomen bursu" varmış. buna vermemişler. kızmış.

  "üzerimden çok para kazandılar. bin, iki bin. hep iyi niyetimden. keşke biraz sinsi olsaydım." diye yakındı.

  "sosyal medya elimin altında. bir hareketime bakıyorlar uçurmak için. ama yok, ben fenomen olarak anılmak istemiyorum." dedi. çünkü mesela eskiden sokakta çalıyormuş, günlük yüz lira kazanıyormuş, yetiyormuş. ama fenomen olunca artık sokakta çalamazmış, ooo fenomenin düştüğü hallere bak derlermiş. zaten de işin parasında değilmiş.

  bir mekanı her türlü doldururmuş. 100 kişi, 200 kişi, 300 kişi her türlü. zaten daha fazla kişi alan mekan mı varmış? bir kere sadece kendi çevresi rahat 10 kafa varmış. mekanı dolduramazsa da parasını iade eder, gelenlerle muhabbet edermiş.

  sosyal medyasını sıfırlayacakmış. kimseyi takip etmeyecekmiş. böylece zirveye oynayacakmış.

  yaklaşık iki saat yan yana masalarda oturduk. hep bu minvalde konuştular. müzik ve sanat konusunda ne yapabiliriz, ne üretebiliriz... diye tek kelime konuşmadılar. varsa yoksa nasıl ün kazanırız? hızlı yoldan yükselme hayali. donanım hiç yok. youtube'dan baktım, bir dakika bile dayanamadım izlemeye. ne müzikal kalite var ne duruş.

  yeni nesil seviyor ama bu tipleri.
 • bu aralar radyolarda şarkısı çok çalınan amatör şarkıcı. bıktım. güzel de değil.
 • (bkz: cringe)
 • anlamsız kelimeleri kafiyeli bir şekilde yan yana getirince şarkı yaptığını zanneden arkadaş.

  "aklım gider aklına
  aklım aşık onun aklına
  aklın kaçar aklımdan
  çünkü senin aklın akıllı aklımdan
  geçip gider yarınlar
  bu devirde bütün aşklar yağrımlar"

  şu saçma dizeleri "aklıma" kazıyan başta instagram storyleri ve bu parçayı çalan mekanlar olmak üzere hepinizin allah belasını kaldırsın bu ne lan !?
 • birden çıkan muhtemelen de ayni hızda kaybolacak genç şarkıcı adayı.
 • stop making stupid people famous diye bişey var tamam ama sustukça da şişiyor insan. bu tarz şarkıları yapan adamları itin götüne öyle bi sokacaksın ki bi daha kendi kalibresindeki tipler bu işlere yeltenemesin.

  can yüce diye bi bebe var şarkı söylediğini iddia ediyor. tipini sevdiğim. spotify da sağolsun ne dinlersem dinleyeyim bi şekilde bu sikten şarkıyı önüme getiriyor. intiharın eşiğine geldim neredeyse.

  can yüce, bak canım okuyorsan buraları, ya da bi eşin dostun okuyorsa sana söylesin. bu yaptığın şarkı değil, bunun adı da müzik değil, sen de şarkıcı filan değilsin, sanatçı filan zaten tartışmaya gerek yok. git abicim okulunu oku, maaşlı bi işe gir, sik gibi bi hayatın olsun, ama böyle mal bi adam olma. sıkıldık amk artık sizin gibi bi boka yaramayan ünlü veletlerden. size destek vereni de sesin güzel diye gazlayanı da, harika şarkı oldu diye alkış tutanı da gondikleyeyim.

  bi bitin artık lan.
 • rahmetli anne annem dinlediğim müzikleri bu ne vik vik vik vik diye aşşağılardı. bu adam beni 25 yıl önceki anne annemle aynı çizgiye getirdi. tam bir vıttırıvızzık.