şükela:  tümü | bugün
  • kanada'da su sira baya bir moda olan kislik ceket markasi.
    http://www.canada-goose.com/home.htm

arkadas, nereye baksam hangi insani gorsem renk renk bunlardan var ustlerinde. yeterin artik!
    hayir bide ayni etnik gruplar giyince sanki heryerde klonlanmis insanlar var gibi hissediyorum.
  • okuldan sonra kanada'nin kuzey bir eyalettinde anca is bulabilince tasinmak zorunda kaldigim, soguk, karli illet bir kasabasinda beni sicak tutan guzel bir ceket. hava sicakligi -50 dereceyi buluyo geceleri,

yaklasik 400$ baslayan ceketlere sahip onlarda bu sogukta pek bi ise yaramiyor. yariyanlar ise 800$ civarinda.

resolute

neyseki sirket karsiladi, yorgan gibi, bide kendime snowmobil aldim, kac kere kutuplar da yasayacam sozluk. soguk lan burasi
  • izmirli bir insan olarak -15, -20 lerde zangir zangir titreyince kendime almayi dusundugum ama fiyatini gorunce gozlerimin yerinden firlamasina sebep olan arktik ceket markasi.. o degilde bu kadar pahali (650-850€ arasi) olmasina ragmen elini sallasan canada goose giyene carpiyor olmasidir bence asil ilginc olan.. sonra yok efendim avrupa da kriz varmis ta issizlik artmista bilmem ne..
  • (bkz: her kuşu siktik bir kaz kaldı)

tavuk çiftliği kuralım ete para vermeyelim,
    kaz çiftliği kuralım göte para vermeyelim dedirten fiyatlardır.

biraz araştırma yaptım kazları canlı içine koyuyorlar. bu şekilde onların vücut ısısıyla sen de ısınıyorsun amk.
    tek dezavantajı ayda bir montun içine yem atmak gerekliliği.
  • 1500 dolarlik montlara sahip sacma sapan bir marka. sahsi kanaatim bunun yerine north face, columbia, hadi kesenin agzini biraz daha acarsaniz arcteryx gibi outdoor markalari, en olmadi mec'den bir seyler almak cok cok daha mantiklidir. en baba montun fiyati canada goose'un yarisi kadar edecektir. yalniz ne hikmetse toronto'da herkesin sirtindadir. dilencinin uzerinde gormuslugum bile var.
  • canada da bu monttan giymeyeni dovuyolar diye ben de aldim bir tane. oyle bir monta 700-800$ para verecek kadar bir gelirim isim de yok o ayri ama -40i bi tarafinda hissedince diyorsun ki 10 kisiden 11 kisi giyiyorsa bu montu bir bildikleri vardir herhalde. vel hasil arastirdim da arastirdim ve gittim aldim.

bu aralar da geldi catti kis, test etme firsatim oldu. -17 derecede icimde tshirt le usumeme, hatta canada goose u olmayanlara "-yok yeaa o kadar da soguk degil!!" demenin keyfini de yasadim.
    az biraz boyum da uzadi boylece.

fanus gibi bir sey bu mont. icine girince hayatla alakali tum bagin kopuyor. hayata dair hic bir sey hissetmiyorsun. sapkasini kafana taktigin an asosyallesiyorsun. ne ruzgar ne bir ses ne de soguk hic bir sey hissetmiyorsun. sonuc olarak parasinin hakkini verdigini dusunuyorum. bunu evde sicakta fosur fosur otururken degil de disarinin -40inda dusunuyorum tabii.

bir minik bilgi; bu goose montlar kirlendiğinde camasir makinasinda yikanamiyor, her kuru temizleme temizleyemiyor ve ozel bir bakim gerekiyor. 'canada goose' firmasi da bunun uzerine dusunmus tasinmis, biz bir de bunlara ozel bir kuru temizleme firmasi kuralim demis. montu alinca cebinden kuru temizleme firmalarinin bir karti cikiyor. sonra kaybetmeyim aman baska sansim yok diye evinin en guzel kosesine asiyorsun nadide bir tablo gibi.
  • geçenlerde montreal'den vergi ile beraber 950$'a (kanada dolari) langford parkasını satın alıp kullanmakta olduğum giyim markası.

burada herkes kullanıyor diye ve hayatımda eksi 5'ten ötesini görmediğim için, ölmeyeyim diye aldım. fakat çoğu kişinin gözünde apple gibi prestij, seviye gösteren bir marka olarak görülüyormuş. bunu giydim diye kızlar vermedi ama soğuk konusunda acayip işe yarıyor.

öncelikle araştırdığım kadarıyla şapkası bunun gibi derin ve kaliteli bir mont yok. kafanızı içine bir sokuyorsunuz, ne dışarıdan bir hava, ne bir soğuk içine uğramıyor. -45 derecede giydigimde içimde sadece t-shirt ile duruyorum ve üşütmüyor. giyerken sıradan bir sonbahar-kış montu gibi hissettiriyor fakat zamanla öyle sıcak tuttuğunu hissediyorsunuz ki montunuzu çıkardığınız anda farkı anında anlıyorsunuz. görünüş olarak da diğer kış montlarına göre biraz daha güzel ve şık duruyor.

tercih meselesi tabiki, fiyatları gerçekten aşırı pahalı ve kesinlikle soğuktan aynı derecede koruyan montlar üreten başka markalar var. fakat yatırım olarak düşününce, hem kullanışlı hem de güzel görünüşlü kış montu almak mantıklı gelebiliyor.
  • sanirim texas'da giymeye ihtiyac olmadigi icin hic gormedigim bir markadir.
  • amsterdam'da herkesin uzerinde gordugum mont. hayir 700-800 euro da fiyati var, insanlar para siciyor herhalde.
  • kopenhag, göteborg ve en çok da oslo'da lcw kazağı gibi herkesin üzerinde gördüğüm mont. neymiş-ne değilmiş diye bi bakayım dedim internetten, fiyatını görünce sağlam bir hass*ktir çektim beyim afedersin.
    kolundaki s*kik bir marka logosu dışında görsel olarak hiçbir estetiği olmayan monta, işlevi ne olursa olsun bu kadar para verenin aklına kanada kazları sıçar arkadaş.