şükela:  tümü | bugün
  • canada okullarını kanada'da zannedip bundan bize ne diyen adam gelip burada yorum yapmasın lütfen. bilmediğin konuda yazmak zorunda değilsin. git bak 1.68 boyundaki büyük memeli sarışın kız başlıkları falan var sana. demek hindistan cevizine zam gelmiş desen hindistan'daki cevizin fiyatı bizi neden ilgilendiriyor diyecek mal.
  • öncelikle mağdurların yani rapor alınca işten çıkartılan ve maaşı 3 aydır ödenmeyen personelin hakkını iş mahkemelerinde araması gereken durumdur.

sosyal medyada gündem oluşturarak sorunları çözmeye çalışmak son zamanların modası oldu. karşı olmamakla birlikte yasal yollara başvurmadan olayı direk sosyal medya linci ile çözmek tehlikeli olaylara ön ayak olur diye düşünüyorum.

avukat değilim fakat 4857 sayılı iş kanunun çalışanlara sağladığı hakları az buçuk biliyorum. işten çıkartılanlar işe iadeleri ile ilgili dava açabilirler. keza maaş alamayanlarda dava açma hakkına sahip.
  • emek sömürüsü konusunda özel okulların birbiriyle yarıştıklarını gösteren bir örnek. devletin özel okul öğretmenlerinin özlük hakları konusunda bir düzenleme yapması gerekiyor.
  • madem maaş vermiyorlar veya veremiyorlar. çekersin noterden ihtarname. yaptın mı? pek sanmıyorum.
    hem okumuş akıllı insanlarsınız hem pısırıksınız.
    buraya destek amaçlı bu yazıyı yazıyorum ama öğretmenlerin örgütlenemediği veya elinin kolunun bağlı olduğu yerde biz ne bok yiyelim.
    neyse geçmiş olsun diyelim artık
  • son bir kaç senedir kolejlerde yaşanan durum.ortalama 50 bin civarı senelik ödeme alıp öğretmenlere düşük maaş verip sonrasında bu çocuklardan gerçek başarı bekleniyor.kolejlerdeki yabancı öğretmenlere tatmin edici ödeme yapılıyor diğerleri maalesef işin ticaretinde.hatta bir çok kolejde satış-pazarlama-iletişim dersleri veriliyor.bundan dolayı kolejdeki hocaların hepsi çocuğunuz zeki ama çalışmıyor cümlesini kuruyor.
    ayrıca düşük kapasitesi ve bilgisizliğiyle her başlığa küfür yazanları sözlük ne zaman dışarı atacak.bu algoritmayı yazmak zor değil yardımcı olurum.
  • hala bütün kariyer sitelerinden utanmadan öğretmen arayan okulun çalışanlarını mağdur etmesi durumudur. doğa koleji mağduru biri olarak sizi anlıyor ve destekliyorum.
  • iddialar doğru ise rezaletin daniskasıdır.

ailelerden çocuk başı 30-40-50 bin tl almayı bilen bu özel okullar kuş kadar maaşı olan öğretmenlerin parasını 1 gün bile geciktirme lüksüne sahip olmamalılar.