şükela:  tümü | bugün
  • öğrenciler yabancı ağirlı olan bir okul , velilerden çok yüksek miktar alıp türk öğretmenlere asgari ücretin bir tık üstü ödeme yaparlar fakat her nedense ingilizceyi afrika, filipin aksanıyla berbat konuşan , öğretmenlik sertifikası olmayan insanları sırf native diye 7bine yakın ödeme yaparlar. üstelik velilere native öğretmenlerimiz gerçek amerikalı, ingiliz diye yalan söylerler . bakın cocuklarını özele native öğretmenler var diye göndermeyin , hiçbirisi native olmadığı gibi çok çokkkk kötü telaffuz ile konuşan eğitimsiz kişilerdir
  • turkiye'de yasamak insanlar icin gercekten de mesele olmaya basladi. devlet cok fazla vergi aliyor ama yapmasi gereken hicbir seyi yapmiyor aksine aldigi vergilerle milyonlarca potansiyel katil, sapik, bakteri gibi ureyen, issizligi ve kira fiyatlarini arttiran suriyeli siginmacilari besliyor. eger oy verdiginiz adamlari degistirmezseniz, asagida benim sadece son 1 ayda karsilastigim kampanyalara, devlet yerine her gun siz destek vermek durumunda kalirsiniz, kaliyorsunuz da.

*doga kolejleri ve canada okullari maas vermiyor, destek verin sesimizi duyuralim. hayir, sizin hakkinizi korumak vatandasi oldugunuz ulkenin gorevi arkadasim.

*haftalik calisma saati 45 saat ama ben 66 saat calistiriliyorum ve fazla mesaim odenmiyor, destek verin. hayir, bunlari yapanlara goz yummamak, cezasini vermek yine devletin gorevi.

*kanser hastasi ilacini devlet karsilamiyor, yardim edin. bunun icin cok ucuk paralar toplaniyor ve elimden geldigince yardimda bulunuyorum. ama bu ilaci temin etmek bizim gorevimiz mi yoksa devletin mi orasi tartisilir.

* hayvanlara iskence yapiliyor, devlet gormezden geliyor, destek verin artik bu tdk suc kapsamina alinsin. hala suc kapsaminda olmamasi ulkemiz adina cok buyuk utanctir. ben bu ulkenin bir vatandasi olarak her gun hayvan tecavuzleri, iskenceleri haberlerine uyaniyorum. psikolojim alt ust oluyor, canim yaniyor, o igrenc insanlar ceza almadikca midem bulaniyor, umudumu kaybediyorum resmen. bu devlet neden bana bunlari yasatiyor? ben her gun bunlari gormek, yasamak zorunda miyim?

tabiki omrum yettigince herkese destek olmaya calisirim lutfen beni yanlis anlamayin. sadece o kadar vergi odenirken, bu ulkenin vatandaslari en basit insani ihtiyaclarini dahi karsilayamiyor ve bu insanlara yardim etmek yangina bir bardak su atmaya benziyor. herkesin sorununun kaynagi devletin vatandasi umursamamasi ve cocuklarinizin da ayni sorunlarla yuzlesmesini istemiyorsaniz artik ideolojinizi degistirin. oy verdiginiz insanlari degistirin. ulkenin kaderini degistirin.
  • istanbul 9. sulh ceza hakimliği'nin uka özel eğitim kurumları ltd. şti.'nin talebi üzerine verdiği 28.11.2019 tarih ve 2019/5787 d.iş sayılı kararı uyarınca bu başlıkta yer alan içeriklere erişimin engellenmesine karar verilmiştir.
  • vay arkadaş, bu başlığı da sildirmişler de kimse farketmemiş. şimdi iddia doğru olmadığı için mi silindi entry'ler yoksa doğru olmadığı için mi? iddiayı ortaya atan (başlığı açan) suser bir bilgi verse de bilgilensek biz de.
  • şimdi birgün gazetesindeki haberi okudum da hiç kendinizi yormayıp sadece okulun savunmasını okusanız yeterli:

okul yetkililerinden yalanlama

kanada okulları kurumsal iletişim koordinatörü aslı aktay, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “yabancı öğretmenler aslında bu işleri biraz büyütüyorlar. ödemeler ufak ufak öğretmenlere yapılıyor ki hiçbir öğretmenin neredeyse hiçbir alacağı kalmadı, belki bir aylık ödemesi bile kalmamıştır hiçbir öğretmenin.”

şimdi savunmaya bak çay demle
    1-bu işleri abartıyorlar
    şair burada düzenli maaş alamamanın mühim bir mesele olmadığını anlatıyor.
    2-ödemeler ufak ufak yapılıyor:
    ufalsa da cebimize girse ama girmiyor anlaşılan
    3-kimsenin neredeyse(?) hiç alacağı kalmadı, belki bir aylık bile(!) kalmamıştır
    burada da kurnaz esnafımız diyor ki hiç birşey olmasa bile kesinlikle birşeyler oldu.
  • ciddiyetten uzak bir sözümona eğitim kurumunun öğretmenlerine maaş ödememesi durumunun gerçekliği, iş bu başlığın mahkeme kararı ile silinmesiyle birlikte ispatlanmıştır.
  • asagidaki entariyi mahkeme karariyla sildirmisler. ciddiyetsiz, elestiriye kapali tuhaf bir egitim kurumu olduklarini ispat etmeleri acisindan olumludur.

öğretmenlerine ve calisan personele maaşlarını ödemiyormuş, aynı şey doğa okulları (#92971636) için de söyleniyor, insanların emeklerini sömüremezsiniz. aranızda colugunu cocugunu kardeşini bu okullara kayit ettirecek birilere varsa iki kez düşünsün.

(bkz: parasız eğitim)
    (bkz: herkese eşit ücretsiz ulaşılabilir sağlık hizmeti)
  • mahkeme kararı ile entry sildirilen rezalet...
    o işler öyle kolay olmuyor abiler ablalar.
    hem rezil hem aşağılıksınız...