*

şükela:  tümü | bugün
  • okulun kanada'da olduğunu zannedip, kanada'daki olay bizi niye bağlıyor diyen arkadaşlar yalnız değilsiniz. canada derken türkçe canada gibi bir şey mi yoksa kanada okulu mu acaba diye düşünenler, siz de yalnız değilsiniz.

rezalet puanım 10/10
  • konuyla ilgili yakın zamanda doğa okulları'nın öğretmenleri de aynı sahtekarlığa, düzenbazlığa, sömürüye maruz kaldı. hala kalmaya devam ediyor. sözleşmeleri hala yenilenmiyor, bu sene içinde sözleşmelerinin yenilenip yenilenmeyeceğini dahi bilmiyorlar. bunun yanında maaş ödenmiyor. ödenen maaşlar % 30 %40 şeklinde. kadrosunda var olan öğretmenleri çıkarmayıp o branş yerine düşündüğü yine kendi bünyesinde ama başka bir şehirde ya da bölgede ki ( bu velilere şunu demek için x hocamız zaten bizim hocamız bizim sistemimizi biliyor telaş yapmayın) öğretmenler ile mulakat yapıyor. birçok veli durumun farkında ve sadece okulun tabelası için göndermediğini, x hoca için tercih ettiklerini kadro araştırdıklarını söylüyor. yine veliler durumun böyle devam etmesi halinde yeni kayıt yaptırmayacaklarını üstüne basa basa söylemekte. entry sanki doğa okulları için oldu ama adı geçen okulda da farklı bir durum olduğunu düşünmüyorum. bildiğim bir taraf var ve mağduriyeti aynı olan tarafı anlayabiliyorum.
  • ozel okulda ogretmen olarak calisiyorum. ihtar cekin diyen arkadaslar icin sunu soylemek istiyorum:
    hocam bunlar tarikat gibi bir sey. hatta platformlari bile var. her kurucu birbirini bilgilendiriyor. ihtar cekince mimlenmis gibi oluyorsun. hem isinden oluyorsun hem is bulamiyorsun.
  • demek ki kanada eğitim sisteminde maaş verilmiyormuş
  • istanbul 9. sulh ceza hakimliği'nin uka özel eğitim kurumları ltd. şti.'nin talebi üzerine verdiği 28.11.2019 tarih ve 2019/5787 d.iş sayılı kararı uyarınca bu başlıkta yer alan içeriklere erişimin engellenmesine karar verilmiştir.
  • vay arkadaş, bu başlığı da sildirmişler de kimse farketmemiş. şimdi iddia doğru olduğu için mi silindi entry'ler yoksa doğru olmadığı için mi? iddiayı ortaya atan (başlığı açan) suser bir bilgi verse de bilgilensek biz de.
  • ciddiyetten uzak bir sözümona eğitim kurumunun öğretmenlerine maaş ödememesi durumunun gerçekliği, iş bu başlığın mahkeme kararı ile silinmesiyle birlikte ispatlanmıştır.
  • asagidaki entariyi mahkeme karariyla sildirmisler. ciddiyetsiz, elestiriye kapali tuhaf bir egitim kurumu olduklarini ispat etmeleri acisindan olumludur.

öğretmenlerine ve calisan personele maaşlarını ödemiyormuş, aynı şey doğa okulları (#92971636) için de söyleniyor, insanların emeklerini sömüremezsiniz. aranızda colugunu cocugunu kardeşini bu okullara kayit ettirecek birilere varsa iki kez düşünsün.

(bkz: parasız eğitim)
    (bkz: herkese eşit ücretsiz ulaşılabilir sağlık hizmeti)
  • maaş alamadığı için borç içinde yüzen öğretmenler olduğu iddiasjna rağmen engellenmesi ilginç.