şükela:  tümü | bugün
  • çavdar ağırlıklı yumuşak içimli kanada lı viski markası
  • mad men isimli dizide bol bol tüketilen viskidir.

dizide mesai saatlerinde gümbür gümbür tüketildiğinden tadını çok merak etmekteyim.
  • 30 yıllık rezerve viskileri de bulunan marka, fiyatı ne kadardır bilmiyorum ama tadını gerçekten merak ediyorum. bunun dışında, premium olarak geçen 6 yıllığı yumuşak içiminin dışında 5 para etmez, viski denebilecek bir içime sahip değil. tadını beğenmeyip fazla araştırmamıştım ama farklı viski çeşitleri varmış bu markanın. türkiye'de kolaylıkla da bulunmaz bu viski, en azından çeşitleri.

http://www.canadianclubwhisky.com/…#/?page=products
    http://cocktails.about.com/…views/gr/cclub_30yo.htm
  • cc diye kisaltirlar ecnebiler. ginger ale pre-mix'i yok satar buralarda. cc dry, cc cola hepsi guzel.
  • şöyle komik bir reklamı vardır.

"the only thing that tastes better than whisky is smuggled whisky."
  • mad men dizisinde fark ettim; her bölümde görülüyor nerdeyse. uygun fiyata tesadüfen fark ettim ve aldım. bu gece tecrübe edeceğim..
    edit:kanada menşeili harman viski.
  • arkadaşın dedesinin en sevdiği viski. kendileri prohibition zamanı ve sonrasında chicago'da ikamet ederken çok takılmış canadian club ile. reserve versiyonu da vardır, 9 yıllık. hayat aşağıdaki anımdan sonra sadece bu viskiyi alıyorum. büyüklere hürmeten...

yakın tarihli nacizane anımda markanın fanatikleri olduğunu gözümle gördüm. geçtiğimiz haftalarda liquor store'da sıra beklerken hemen önümde bir dayı vardı. değneğini sepetin içine koymuş. zorla yürüyor. sepette 10 -12 şişe viski. etiketine baktım, canadian club reserve yazıyor. henüz korona olayları çin'in dışında çok görülmemişti. avrupa, tekstili türkiye'ye kaydırıyor diye davul zurna haber yapıldığı dönemler.. amerikalıların dünyanın kalanından ne kadar uzak olduğunu tekrar hatırlatmak isterim. neyse, sırada beklerken, "dayı herhalde huzurevinde parti yapıcak ehuhue " diye içimden geçirirken kasiyer kıza o cümleyi söyledi: çin'de bir virüs var, dünyaya yayılıyor, viskimin tadını çıkartıcam ve virüsü bekliyeceğim.. kız zaten daha koronayı duymamış olacak ki virüs mü falan diye tekrarlayıp afalladı.

neyse efendim, o günden sonra bu markaya saygım bin kat falan arttı. fiyat performans şampiyonu olmasının dışında, benim için artık bilgeliğin içkisi. hayat dediğimiz bu fırıldağın çemberini çözmüş, içindeki cevhere dokunmuşların içkisi.