579 entry daha
  • edit : sözlükten ulaşan dali dili havali korna nickli yazar laboratuar ve kütüphane kuracak bir okul buldu bana. ben de kendi okuluma bu haberi verdiğimde projeyi tüm sınıf olarak yapmaya karar verdik. ihtiyaç listesi yollandığında yardımınıza ihtiyacım olacak. şimdiden bağışlamak için birer kitap ayırmanızı temenni ederim. :)

-----------------------------------------------------------

ey sözlükteki sevgili truvalılar! yardımınıza ihtiyacım var. okulumuzun tüm bölümler için, son sınıfta bitirme projesi olan sosyal sorumluluk dersi için bu yıl çanakkale ili seçildi. bini aşkın öğrenci çanakkale için bir proje geliştiriyor. onlardan biri de sözlükdaşınız olan şahsım. çoğu öğrenci deprem bölgesi ve depremzedelerle ilgili proje geliştiriyor. o yüzden aklıma, kıyıda köşede kalmış (köy olur kasaba olur) bir okulun kütüphanesini ya da fen laboratuarını, kendi okulumda düzenlenecek kermesteki bağışlarla birlikte iş yaptığım doktor ve eczacıların kendi kütüphanelerinden bağışlayacakları kitaplar ya da laboratuarlarındaki malzemelerle geliştirmeyi düşündüm. lakin böyle bir okulu nereden bulabilirim, nasıl irtibatlanırım bilemedim.

aklıma gelen daha doğrusu yapabileceğim başka birşey ise, kanser hakkında halk eğitimi amaçlı seminer vermek. okulum projemizi maddi olarak kişisel desteklememizi kesinlikle istemediği için bağışla yapabileceğim çok bir şey gelmiyor aklıma. hani yaşlı bir çift olur, evini boyarım (evet boya yapmasını biliyorum) falan diyeceğim de, bilemedim işte.

sonuç itibarıyla yardımsever sakinleriyle ünlü şehir diyerek size akıl danışmaya karar verdim. 12 mayıs'a kadar yapıp, edip, belgeleyip okula sunmam gerekmekte. yardımcı olmak isteyenlere şimdiden teşekkür ederim.

edit: aslında bölüm başkanıma yenice çırpılar termik santrali ile ilgili bir projeyle gittim ancak ret yedim. sosyal olsa da siyasal sorumluluk istemiyorlar malesef. o yüzden öneri ile gelecek saygıdeğer sözlükçülere küçük bir not bırakıyorum bu editle. :)
1285 entry daha
hesabın var mı? giriş yap