şükela:  tümü | bugün
 • 25-26 mart arası yapılacak, etapları 2 gün arayla olmak üzere gelibolu tarihi yarımadası ve troia antik kentine olacaktır.

  detaylı bilgi burada;

  https://www.canakkalebisikletturu.com/
 • ücretli ve ücretsiz olmak üzere 2 opsiyonu var. ücretlisi 100 tl. farkı sadece hatıra madalyası+forma veriliyor olması.

  ücretsizine kaydolursanız öğle yemeği veriliyor sadece. çanakkale üniversitesi dardanos yerleşkesi içinde, kendi çadırınızı getirip ücretsiz kalabiliyor veya otel için size dönüş yapılmasını isteyebiliyorsunuz. otobüsle ulaşmak isteyenler için truva turizm ile anlaşma yapılmış, bisikletinizi ücretsiz taşıyorlar, bilette de %10 indirim yapıyorlar.

  tur 2 gün sürüyor. ilk gün troia etabı var. troia'ya gidilip dönülen şöyle bir etabı var. gidiş-dönüş 66 km, öğlen 1 saat yemek molası veriliyor.

  ikinci gün ise ecebat-şehitler abidesi arasında şöyle bir etap var. bu da gidiş-dönüş 56 km.

  istanbul'dan gitmeyi planlayan olursa beklerim, haber edin.
 • cumartesi akşam üzeri çanakkale'ye varabilirim ancak. dolayısıyla ilk günkü tura katılma şansım yok. ama ikinci günkü tura katılacağım. umarım organizatörlerin "2 günde de katılımcı olmanız gerekli" gibi bir dayatması yoktur.

  istanbul'da gidecek arkadaşlar ve tur hakkında bilgisi olanlarla iletişime geçebiliriz.
 • 2018 kayıtları başladı. bu sene 24-25 mart'da yapılacak.

  böyle bir platform da etkinlik açmış
 • izmir ve aydın'dan, 2 arkadaş katılıp, kamp alanında konaklayacağımız tur. katılacak arkadaşlar yeşillendirebilir, orada tanışabiliriz.
 • heriflerin onlarca sponsoru var ama formayı 120 liradan satmaya çalışıyorlar. durumunuz yoksa bisiklet organizasyonu yapmayın, mevlüt işine girin, pilav dağıtırsınız. bak o işte de para var. 120 lira verdikten sonra gider en kral bisiklet formasını istediğim mağazadan zaten alırım. üstelik, satmaya çalıştığınız formadaki gibi üstünde saçma reklamlar da olmaz.

  başka bisiklet festival organizasyonlarında katılımcılara neredeyse formayı zorla giydiriyorlarken, bunlar forma giyilmesin diye ellerinden geleni yapıyor.
 • yağmurlu bir havada bisiklet süreceğimiz tur
 • katılarak ilk organizasyonlu tur deneyimimi yaşadığım etkinlik. bu kadar sponsor varken formanın ücretli olmasını yadırgamakla beraber, organizasyonu beğendim. bir aksaklık olmadı, ilk günki yağmura rağmen keyifliydi ve özellikle güvenlik önlemleri gayet iyiydi. emeği geçenlere teşekkür ederim.
 • genel olarak iyi bir organizasyondu. tek sorun, başlarda iki etap da jandarma tarafından bazen trafiğe kapalı, bazen de tek şeridi trafiğe açık olan bir yolda gerçekleştirilmesine rağmen sonlara doğru bisikletlilerle süratli tırların, agresif sürücülerin ve otobüslerin aynı yolda gitmesi oldu. başlarda trafik düzenlemesi açısından iyi yürütüldü fakat sonlara doğru çoğumuz için tehlikeli bir hal aldı. 2. etap için organizasyonu yürütenlere kısmen hak veriyorum çünkü gelibolu yarımadası'nda araçlar için doğru düzgün alternatif bir rota yok. yine de küçük dostlarımızın da bu turnuvaya katılmış olduğunu göz önünde bulundurursak, böylesine büyük bir turnuvada zaman zaman tehlike içinde sürdüğümüz ne yazık ki doğru. gelibolu yarımadası'nda gerçekleştirilen etapta bariyerlerin olmadığı ve uçurumun kenarında olan birçok yer vardı. böyle bir yerde trafiğin normal bir şekilde iki yönlü akması çok delice bir durumdu.
 • 3 kere gittiğim bu sene gitmediğim turdur. güzel çanakkale. şehitlerimizin ruhu şad olsun.