şükela:  tümü | bugün
 • "on sekiz mart* bir cehennem
  taraftari girtlak keser
  dunya mali neye yarar
  dardanel'le ya$iyoruz" $eklinde bir tezahurati olan futbol takimi.

  dortlukte pek kayda deger bi kafiye olmamasi ve ilk iki satir ile sonraki iki satirin anlam olarak birbirlerinden bagimsiz olmalari dikkat cekiyor..
 • türkiye ikinci lig a kategorisinde mücadele eden futbol takımı. gerek yaratıcılıktan uzak tezahuratları, gerek sitesindeki çalıntı java applet'i, gerek yine sitesinde bulunan komik ötesi marşıyla bizleri kendine bağlamıştır.
 • adının dardanelspor olmasından, yani sponsordan para gelmeye başlamasından önce 3.ligdeydi. ama sonra yavaş yavaş 1. lige doğru tırmandı. sonra dardanel fabrikaları krize girdi, takım da krize girdi.
 • niyazi önen'in desteğini tam olarak çekmediği takım, ayrıca ismi de artık sadece dardanelspor. başından da çanakkale'yi attılar.
 • son yıllarda eskiye oranla başarızlıkların yaşandığı çanakkalenin en büyük futbol kulubüdür.bu başarızlıkların altında sponsor desteklerinin kısmi olarak çekilmesinden söz edilmektedir.ayrıca hasan kabze'yi galatasaraya satan kulüptür.(bkz: hasan kabze)
 • scout olayını türkiyede en iyi uygulayan klüplerden bir tanesidir. türkiyenin dört bir yanından genç futbolcu adaylarını bulurlar, izlerler ve takıma katarlar. türk futboluna kattığı isimler için
  (bkz: okan koç)
  (bkz: gökhan zan)
  (bkz: mehmet topal)
  (bkz: fevzi elmas)
  (bkz: hasan kabze)
  (bkz: mehmet yılmaz)
  (bkz: emirhan özdemir)
  (bkz: mehmet çoğum)
  (bkz: ilkem özkaynak)
  (bkz: mehmet şen)
  (bkz: selçuk inan)
  (bkz: tolga seyhan)
  (bkz: ufuk ateş)
 • yarı memleketim olan güzel çanakkale'min futbol takımı. finale çıktığını bile bilmiyordum ki sezon arasında ara ara bakıyordum durumuna. şimdi duydum ki bank asya 1. lige çıkmışlar. tebrik ediyorum. en kısa zamanda turkcell süper lige çıkmalarını temenni ediyorum.
 • 2. ligde oldukları ve dardanelin futbol piyasasında ısınma turları attığı 1992 - 1993 sezonunda türkiye kupası çeyrek final maçında galatasaray ile oynamışlardı. tek maç üzerinden oynanan maç için ali sami yen'e gitmiştik. dardanel firması taraftara şirinlik olsun diye 25.000 adet ton balıklı sandwich hazırlatmış ve maça gelen taraftarlara dağıtmak istemişti. maçı erdal keser'in attığı 2 gol ile galatasaray 2-0 kazandı. sıradan bir maçtı.

  ancak maçtan ve kupadan daha büyük bir sorun vardı. maç çarşamba günü ve muhtemelen saat 15:30 da oynanmıştı. yani tribünlerin büyük bir çoğunluğu boştu. taş çatlasın 7-8 nin taraftar vardı. bu da tribünde bulunan her bir vatandaşın sıradan bir avusturya vatandaşının hayatı boyunca tüketemeyeceği kadar ton balıklı sandwich yemesi anlamına geliyordu. polislerin girişte dağıttığı sandwichlerden sadece ben 3 tane yemiştim. maçın başlamasına yarım saat kala kimsenin dermanı kalmamıştı. dardanelspor maçı neredeyse tarafsız saha kıvamına getirmişti. benim yediğim sandwichin içinden küçük telefon jetonu çıkmıştı ve çok sinirlenmiştim. o zamanlar üç boy telefon jetonu vardı ve yanımdakiler beni '' ya büyük çıksaydı '' diye teselli etmişti. ulan cidden gerizekalıymışız.

  maçtan çıkarken bize sandwich dağıtan polisi gördük. hala yemeye devam ediyordu. 90 dakika boyu en az 4 kilo almıştı. o polis büyük ihtimalle emekli olup daha sonra kendisini okyanusa bırakmıştır. nasılsa maç gecesi pulları ve solungaçları çıktığı için rahat etmiştir.
 • kendini çanakkaleli olarak görmeyen takım. isminin önündeki çanakkaleyi artık kullanmıyor. stadyumu çanakkalede diye çanakkale takımı olarak anılıyor. dardanele yakışmıyor.
 • 28 eylül pazartesi günü oynadığı karabük deplasmanından sonra (yalnızca 1 gün arayla) 30 eylül çarşamba günü oynadığı türkiye kupası eleme maçında yine deplasmanda adanaspor'a elendiği için playoff turunda doğal olarak kimseyle eşleşememiştir. aynı takıma 1 gün arayla türkiye'nin iki ucunda iki deplasman maçı veren zihniyete ise söylenecek bir şey bulunmamaktadır.

  yine bir çanakkaleli olan nuri bilge ceylan'ın sözleriyle tanımlayalım; yalnız ve güzel kentimin yalnız ve güzel takımı.