• çanakkale onsekiz mart üniversitesi terzioğlu kampüsünde bulunan, nefis bir boğaz manzarası* olan, şimdilik az sayıda öğrencinin eğitim gördüğü ilim-irfan yuvasıdır.

edit: burada geçen 4 müthiş yılımı ne kadar övsem azdır. çanakkale şehri sosyo-kültürel imkanlarıyla bana o kadar çok şey kattı ki... 2 balkonlu 475 kişilik koca tiyatro salonuna türkiye'nin dört bir yanından gelen efsanevi oyunları istanbul'dan çok daha ucuza izleme şansı buldum. şehrin merkezinde kanyon'dakini aratmayacak büyüklükte, enfes ses ve görüntü kalitesine sahip her zaman güncel, ve sinemaseverleri mutlu edecek en nadir sanat filmlerine ev sahipliği yapan bir yer altı sineması var, tek kelimeyle muhteşem... üniversitenin orman ve denizin birleştiği yerdeki konser alanı hiçbir haftasonu boş kalmıyor. zaten bir deniz ve boğaz şehri olan çanakkale'nin özellikle üniversite tesislerinin mavi bayrak almış tescilli temizliği ve ayaklarınızın altında kaybolan altın sarısı kumları... ve bu güzelliklerin yanında öğrencilerine sürekli aktiviteler düzenleyen başarılı üniversite yönetimi özel üniversitelerde bile yakalayamayacağınız imkanlar sunuyor. bunlar şehrin güzellikleri. tıp fakültesine ve hastanesine gelirsek; zengin eğitim kadrosu, dünyayla yarışacak medikal teknolojiyle donatılmış laboratuar ve ameliyathaneleri, her daim bilimi takip eden ve en güncel kaynakları barındıran tıp fakültesinin kendine ait olan kütüphanesi, kalabalık ve sosyal öğrenci topluluklarıyla ve belki de en önemlisi sürekli bilimsel çalışmalarına devam eden hocalarıyla emjuk*'e göre bilimsel yayın sıralamasında türkiye'den ilk 500'e giren birkaç üniversiteden biri olması bu fakülteyi ülkenin en değerli eğitim kurumlarından biri kılmakta. onun dışında istanbul'a ve izmir'e yakınlığı ve üniversite öğrencilerine özel yunan adalarına vizesiz gezi imkanlarıyla egenin tüm güzellikleri ayaklarınız altında.
  • yakın zamana dek tabela üniversite konumundaydı, öğrenciler cerrahpaşa tıp fakültesinde öğrenim görüyorlardı. öğrenimine cerrahpaşada başlayanlar cerrahpaşada devam ediyorlar.
  • ben bu kadar ulaşılamaz bir fakülte/hastane daha görmedim.

ne santral telefona cevap veriyor. ne dekanlık.

kimsenin işi düşmez umarım buraya.
hesabın var mı? giriş yap