şükela:  tümü | bugün soru sor
  • çorba, hoşaf ve ekmekten oluşan menüdür. askeriye yemekhanelerine meşhur çarıklı çanakkale askeri fotosunun yanına asılır ki yemeğe burun kıvıran olmasın.

şöyle bir şeydi:
    sabah: yarım ekmek, çorba
    öğlen: yok
    akşam: hoşaf, ekmek

burada en çarpıcısı öğlen öğünüdür. es geçilebilirdi ama "yok" yazılmış utanalım diye. *
  • - menüyü hazırladın mı asker?
    + evet komutanım şu şekil:
    sabah: yarım ekmek
    kuşluk: yok
    öğlen: çorba
    öğleden sonra 2 gibi: yok
    akşam 5'e doğru: yok
    akşam: hoşaf, ekmek
    böyle 8 gibi çayın yanına: yok
    gece uyandım iki lokma bi şey: yok

- bu ne lan ağlatacan beni
    + daha trajik oldu de mi komtanım?
  • http://www.canakkaletr.com/…uploads/19170hx1ob9.jpg linkinden de görülebilecek 43.ncü alay 1.nci p.tb. 1.bölük'ün 1917 yılı haziran ayına ait yemek listesidir bu..

ingilizler ve müttefiklerinin 9 ocak 1916'da cephede bir iğne bile bırakmadan ayrıldığı çanakkale savaşına aittir bu liste..anlaşılan karşımızda düşman olmadan da çarpışmışız bir süre..
  • anzaklar için şu şekildedir:

sabah: cornflakes
    öğlen: aha böyle kafam kadar biftek
    öğleden sonra: parmak kadar brendi, kanepe
    öğleden sonra: ara sıcaklar
    akşam: kaz ciğeri, chateau margaux
    gece: ılık süt
    sabaha karşı: yarı aç askerin attığı iman dolu mermi
  • hacettepe üniversitesi yemekhanesinde 18 mart 2013 tarihinde öğlen yemeğinde sunulacakmış.
    http://www.sksdb.hacettepe.edu.tr/yemeklistesi.php
  • yök tarafindan universitelere gonderilen teblig baglaminda bircok universitenin servis edecegi yemek menusu. gercekten takdire sayan bir proje. tum devlet kurumlarinin uygulamasi gerektigi ve geleneksellesmesi gereken bir eylem.
  • "göstermelik yapıyorlar, sonra gidip abur cubur yiyecek insanlar, ne manasız" diye düşündüğüm ama anadolu üniversitesinde bu menüye bir de bezelye yemeği ekleyerek daha mantıklı hale getirilen, her zamanki gibi 4 çeşit yemeği tıka basa yiyip karın şişirmeden sadece doyacak kadar yeten menü. çok eleştirmiştim başta ama önüme gelince gözlerimin dolmasına neden oldu.
  • abartıldığı kadar kötü olmayan ve gayet de besleyici olan vasat menü. açlıktan kendi ölülerini yiyerek savaşmaya devam eden hintlileri düşününce ziyafet kalıyor çanakkale'de yenenler ziyafet.
  • artık var olmayan menüdür.
    şeker fabrkası bizim değil ki şeker kullanasın.
    üzüm, vişne ya da her neyse, gübresi ithal. aşısı ithal. böceklerden korumak için zehiri ithal.
    şöyle organik bulasın ki hoşaf yapasın.
    ekmek keza öyle girmiyorum.
    çorba acaba neli?
    şimdi aynısını yapamazsın besbelli.