şükela:  tümü | bugün
  • "seramik budur" sloganını kullanan seramik markası.
  • tek cati altinda dunyanin en buyuk seramik ureticisi. 3500'un uzerinde urun cesidiyle calisanlarinin beynini sulandiran, insaf dedirten ve artik seramikte modayi belirleyebilen (tum dunyada) kurulus.
  • çanakkaleninçan ilçesinde çok büyük bir alana yayılmış(çan dan daha büyük) çok sayıda fabrikasi bulunan büyük kuruluş..kurucusu olan ibrahim bodur genellikle cuma günleri fabrika alanında bulunan camiisine gelip işçilerle namaz kılar... her ne kadar çok sayıda insana iş kapısı açsalarda çalışanlarının çoğunluğu işlerden memnun değildir(ben memnun olan ile karşılaşmadım) içerideki sistem stajerlerin bile farkedebileceği kadar bozuktur... ama türkiyenin çok az yerinde normalde köyde laklak yapması gereken teyzelerin mal teslimi,ürün kontrolü vs.. yaptığını görebilirsiniz...
  • sektörün içinde olduğum için artısıyla eksisiyle tanımlamaya çalışayım.

evet, üretim kapasitesi ile türkiye'nin en büyüğüdür. yaklaşık 3-4 yıl önceki verilere göre yaklaşık 60.000.000 m2/yıl ile türkiye'nin karo seramik üretim kapasitesinin neredeyse yarısını oluşturmaktadır. merdiven altı firmaların dönem dönem türeyip batmaları sebebi ile türkiye'nin toplam kapasitesi yaklaşık 140.000.000 m2/yıl'dır.

üretim kapasitesinin verdiği en büyük avantajı olan maliyet unsuru ile fiyat konusunda rakipsiz denebilir. dönem dönem türeyen merdiven altı firmaları bu silahı ile vurabilmektedir.

yer karolarında gayet başarılıdırlar. gerek malzeme kalitesi gerek tasarım açıısndan yer karolarında şu anda pazarda liderdir. duvar karolarında ise halen kırmızı masse denilen su emme yüzdesi yüksek olan seramiklerden de üretmektedir. (burası yanlış olabilir. yanlışsa uyarınız)

yine granit seramik denilen ve sertliği, su emme yüzdesi gibi özellikleri ile kaliteli bir karo çeşidinin de başarılı bir üreticisidir.

ticari açıdan ele alırsak. ticareti hala eski moda bir uygulama ile devam ettirmektedirler. yani, satış koşullarını bayileri ile el sıkışarak yapabilmektedir. standart uygulamalarını duruma göre bozabilmektedir. bu açıdan, karsız ve sağlıksız yapıdaki seramik sektörünün kanayan yaralarından birini hala kaşımaktadırlar.

ayrıca, yine dönem dönem faturasız satış yaptığı da sektör çalışanları tarafından bilinmektedir.

eğrisi ve doğrusu ile ele alındığında, sonuçta başarılı bir firmadır. fakat ticari açıdan yaklaşımlarını kaliteli ve profosyonel bir noktaya getirdiklerinde, lideri oldukları karo seramik sektörünün düzelmesinde büyük ve sağlam bir adım atmış olacaklardır.
  • etiler nispetiye caddesi üzerinde büyükçe ve eski bir sitenin adıdır.
  • yapı kredi plazaların önünde beton beton sırıtan binadır. (suç onun değil tabii)
  • tam adı kaleseramik çanakkale kalebodur seramik sanayi ananim şirketi olan türkiye nin ilk seramik karo üreticisi firma
  • türkiyenin en büyük seramik üreticisidir, 2005 yılı toplam seramik üretim hacmi 62 miyon m2dir. onu toprak seramik ve ege seramik takip eder.
  • yönetimdeki başarısızlıklardan ötürü krize bir yıl önceden girmiş şirket. kale nakliyat'taki tır ve kamyon sahiplerine dört aydan önce ödeme yapamamaktadır. tır sahiplerinin araç başına 50-60 bin lirası içerdedir.
  • arkiv'e 3 yıl boyunca sponsor olarak türk mimarlık kültürüne büyük bir katkıda bulunmuştur..
    (bkz: arkiv)