şükela:  tümü | bugün
  • çanakkale harbi'nde türk uçaklarından anzak mevzilerine atılan propaganda kağıdı. son derece düzgün bir ingilizce ile yazılmıştır.

https://twitter.com/…tus/800325101858144257/photo/1
  • gercek olmayan bildiridir.
  • tarihe değer vermediğimizi bir kez daha gösteren bildiridir. insan bi düzgün saklar, tarihi değeri var lan bunun. buruş buruş etmişiniz.
  • the angolo sakson'lara english denilen bildiridi.
  • ekşi sözlüğün ve twitter'ın göt oluşunu izlemek bazen çok keyif veriyor dedirten başlık.

(bkz: #64225234)
  • ulan bu nasıl bir ergenlik, nasıl bir denyoluk anlamıyorum arkadaş.

bir haltı bilmiyorsan bir sus da adam sanalım, biliyorsan yaz. adam saniyesinde gelmiş "yalan, feyk" yazmış. bir diğeri gelmiş espri kasıyor. bir diğeri şapşik mete yarar olmuş.

gerçek mi sahte mi bilmiyorum. bu konuda bir araştırmam yok. utanıyorum yani bilgim olmayan bir konuda yazmaya, sizdeki bu rahatlık, bu heyecan nereden geliyor?

sonra pomçikim angut deyince kızıyorsunuz.
  • daha britis english farkını bilmeyen insanlar gelmiş dalga geçiyor ve dalga geçilecek konuma düşüyor. çok güzelsin ekşi.
  • şimdilerde ise bizim sabrımızı sınamasınlar diyoruz...

nereden nereye....
  • matbaacılık, klişe, font kavramlarından bihaber; dijital doküman yazılımlarının matbaacılık ilkelerinden beslenerek bugünlere geldiğinden bihaber sözlük yazarları tarafından "word", "bill gates", "photoshop" anahtar sözcükleri ile gerçekliği çürütülmeye çalışılan bildiridir.

gerçektir, değildir tartışılır da bazı sözlük yazarlarındaki cehalet giderilir mi bilmem.
  • 2015'e kadar kimsenin duymayıp kimsenin bilmediği bildiri. uçakların bombalamak yerine bildiri atması takdire şayan gerçekten. office 97 fontlarında bu bildiriden esinlenilmiştir.

2015 yılında oluşturulmuş ne olduğu belirsiz sikik bir websayfasını bilimsel kaynak gibi veren zırcahil tarihten filan bahsediyor rezilliğe bak amk. bunu kaynak diye ciddiye alıp debe'ye sokanlar yazarın bahsettiği kendisinin de içinde bulunduğu kitle oluyor, kaynağını sikeyim hangi arada düşürdünüz seviyeyi bu kadar?