şükela:  tümü | bugün
 • annenle baban 24 mayıs 2016 da van'da 6 şehit varken bu milletin evlatlarıyla dalga geçercesine kemiklerini sızlatırcasına güle oynaya evlendiler.
  link

  halkın çoğunun ahı var dedeciğinde.
  senin kadar şanslı doğmuyor bu ülkedeki bebekler.
  dedenin hüküm sürdüğü zamanlar ayaz bebek dünyaya geldi daha 40 günlükken soğuktan donarak öldü.
  bebeğin olduğu odanın camı kırık, naylonla örtülü.
  "çok fakirlerdi odun bulabilirlerse yakarlardı'' dediler komşuları.
  odun bulabilmek ne demek biliyor musun aybükeciğim?
  nereden bileceksin ki gemicikler hediye edilecekler şimdi sana.
  ufak bedenlere tecavüzler edildi vakıflar adı altında? bunları öğrendiğin zaman inkar edeceksin. çünkü sana da bir vakıf kurup oradan cubbala ayakkabı kutusuna paraları diyecekler.
  o yaşlara geldiğin zaman atan mustafa kemal paşa'nın vasiyetini anlayıp idrak et;
  --- spoiler ---
  ey türk gençliği!

  birinci vazifen, türk istiklâlini, türk cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

  mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. istikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. bir gün, istiklâl ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. istiklâl ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

  ey türk istikbalinin evlâdı! işte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; türk istiklâl ve cumhuriyetini kurtarmaktır! muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
  --- spoiler ---
 • hoş geldin bebek. allah sana hayırlı uzun ömürler versin.
  (bkz: canan aybüke bayraktar)
 • umarım anasına babasına benzemez. her türlü, ilerde çoook çekeceği var.
  (bkz: ailenin koyu akp'li olması)