şükela:  tümü | bugün
  • asıl adı emine olan konak sakinidir.ünlü bir şarkıcı olmak hayali ile evden kaçmış fakat muvaffak olamamıştır.bir ara birlikte yaşadığı 'dost'unun onu soyup başka bir kadınla kaçmasını dahi affetmiş tekrar evini açmıştır.hayatında ilk kez gerçek mutluluğu tatmış,aşık olmuş;sevdiği adamın kollarında ölmesiyle terkettiği pavyon yaşantısına geri dönmek zorunda kalmıştır.fazlasıyla saf ve temiz yüreklidir.dirayet timsalidir.
  • çemberimde gül oya'daki en oynanılası karakterdir. goncagül sunar tarafından da gayet başarıyla canlandırılmaktadır. yurdanur'un o çok bilmişliği, her şeyi başarabilir havasının yanında canan'daki boşvermişlik, görmüşlük ve zamanında dibe vurmuşluk daha çok çeker insanı. daha zordur, daha gerçektir canan.
  • çemberimde gül oya dizisinin yayınlanan son bölümde oğlu ile tanıştık.diliyoruz dizi biterken günümüz yurdanuru kendisini bulup kocaman kocaman sarılacak gene bizi zırıl zırıl aglatacaklar.
    (bkz: ailecek aglıyoruz)
  • çemberimde gül oya dizisinde beni en çok etkileyen karakter. asıl adı emine, sahne adı canan cansev olan bir kasaba kızı. diğer karakterlerden daha bir başka böyle, bir garip. keşke dizinin sonunda farklı bir durumda görebilseydik onu. canan cansev olarak didindi, emine olarak ise umut etti hep, bir gün gelecek mutlu olacağım diye.

--- spoiler ---

''emine'ye dokunma, emine umut etsin abla. başka yolu yok.''

--- spoiler ---
  • türk dizi tarihinin en unutulmaz karakteridir. olabildiğince gerçek ve olabildiğince ütopiktir.
  • (bkz: isler ayna cal cal oyna)

cemberimde gul oya'nin nesesi ve huznu olan kadin. ve sesi gercekten cok guzel.

--- spoiler ---

ah selo ya! siz bilmezsiniz bazen dururdu; bakardi, seviyorum kiz seni derdi. ah benim cocuk gozlum. gelin etsin demedim ki. telli duvak benim neyime? ama boyle gitmesindi ya.
    --- spoiler ---
  • gece gece karşıma çıkan ayol intizar benim göbek adım be repliğiyle beni kısa bir süreliğine de olsa liseye döndüren çemberimde gül oya karakteri.