şükela:  tümü | bugün
115 entry daha
  • medikal teknoloji alanında adını dünya bilirken, bizlerin yeni öğrenmesi kendi ayıbımız. en son geliştirdiği meme kanserini erken teşhis eden sütyen geliştirmesi ne kadar değerli bir bilim insanı olduğunu göstermiştir. inşallah bundan sonra canan hanım hakettiği ilgi ve saygıyı ülkemiz tarafından görür ve dahada iyi yerlere gelir.
  • her sene ülkenin en başarılı 10 gencinin seçildiği (bkz: jci istanbul) organizasyonu olan toyp'u 2017 yılında kazanmıştır. türkiyenin ve dünyanın en başarılı 10 genci arasında gösterilmiştir. bugün de kendisinin meme kanserini teşhis eden sütyen geliştirdiğini öğrendim, genç kızlarımız için müthiş bir ilham kaynağı.
  • ülkemizin gurur kaynaklarından biri.
  • ülke bir insanla nasıl gurur duyuyor anlamıyorum.

ha tabi iyi bir mühendis yetiştirirsin, ne bileyim bir laboratuvar kurarsın da nobel adayı çalışmalar yaparsın onu da anlarım ama birisi sırf senin kanından diye gurur duymak ne bileyim biraz acizlik. o insanın senin ülkende, senin şirketlerinde hizmet etmeyişine utanman gerekir. gurur duyman değil.
  • iki üstteki entry'e cevap olsun. canan hoca, türkiye'de devlet okullarında okuyarak, herkes 'fizik mühendisliği yazma işsiz kalırsın' dediği halde sadece annesinin desteğini alarak fizik yazıp bulunduğu noktaya gelmiş bir insan. yüksek lisans ve doktorasını da burslarla tamamlamış biri.

hoca, ülkesiyle gurur duyduğunu ve yaşadığı yerde tanıtmaya çalıştığını her fırsatta söylüyorken biz onunla neden gurur duymamalıyız anlamadım ben? bu neden acizlik olsun? bu, ülkenin gelişmemiş olmasına, beyin göçü vermesine üzülmekten çok ayrı bir konu. hayır ayrıca, siz gelişmiş ülkelerin yetiştirdiği başarılı insanların sadece ülkelerinde hizmet ettiğini mi zannediyorsunuz?
  • bitmeyen kalp pilinden sonra şimdi de meme kanserini teşhis eden sütyen geliştirmekteymiş. elektronik sütyen projesini önümüzdeki yılın başında bitirmeyi planlıyormuş. kalp pilini dedesini kaybettikten sonra yapmıştı, bu projeye de teyzesini kaybettikten sonra başlamış. dilerim kimseyi kaybetmeden muhteşem katkılarına devam edersin.
  • bana müthiş ilham veren bir insan. aşırı gurur duyuyorum kendisiyle. meme kanserini teşhis eden bir sütyen geliştiriyormuş.

magazin ünlüleri, youtuberlar ve futbolcular kadar çok konuşulduğu gün, ülke gelişmiş demektir. şimdilik ışık görünmüyor ama ümit ediyorum, belki bir gün o da olur.
2 entry daha