şükela:  tümü | bugün soru sor
  • "canan dağdeviren gibi yüzümüzü aydınlığa çeviren, göğsümüzü gururla kabartan nice genç kadın yetişsin diye, kızlarımız hayallerine doğru yürürken konforlu bir ortamda hedeflerine odaklanabilsin diye ülkemizin en büyük kız öğrenci yurtlarından birini inşa ettik. tüm hemşehrilerimi, kızlarımızın eğitimi, ülkemizin geleceği için attığımız bu adımda yanımızda olmaya davet ediyorum. "

    avcılar belediye başkanı dr. handan toprak benli, ilçeye türkiye’nin en büyük kız öğrenci yurtlarından birini kazandırıyor. üniversite mahallesine yapılan yurt 22 katlı 768 kişilik öğrenci kapasiteli olacak. . yurda isminin verildiği türk bilim kadını canan dağdeviren, twitter’da ki paylaşımında avcılar belediyesine teşekkür etmiş ve her yıl bir geceyi bu yurtta kız öğrencilerle geçirmeye söz vermiş. böyle güzel hizmetler bizim için büyük bir gurur. handan toprak benli de gurur duyulası bir bilim kadınıdır aynı zamanda.
  • chp'li avcılar belediyesi'nin açtığı öğrenci yurdu. bugün saat 11'de belediye, parti önde gelenleri ve canan dağdeviren'in katılımıyla açıldı. 22 katlı. 770 yataklı. konaklama sıkıntısı çeken istanbul üniversitesi öğrencilerine ilaç gibi gelecektir.

    hayırlı uğurlu olsun. chp belediyeciliği ve vizyonu budur.
  • bugün instagram'da reklamını gördüğümde haberi olan, chp'li belediyelerin başarılı projelerinden birisi. okunmuş mısıra hibe vermek yerine, gelecekteki kadınlarımızı bilime yönlendiren bu tarz oluşumlara destek vermek lazım.