şükela:  tümü | bugün
  • doğan medya grubu bünyesinde bir orada bir burada görebileceğiniz izmir doğumlu editör, yazar, gazeteci kişisi.. öyle ki aynı bünyede bulunduğum grupta, kendi çalışma arkadaşlarımdan daha çok onu görüyorum her yerde. enerjisi hakkında kendinden birkaç seans ders almak istiyorum kendisinden. buradan beni duysun!!

özellikle son dönemde posta gazetesi'nde kibariye, orhan gencebay, ahu tuğba gibi röportajlarla ilgi uyandırmaya başladı canan danyıldız.. bilhassa son kibariye röportajıyla -şu kendinden 20 yaş küçük kocasıyla ilgili yatak odası sırlarını açığa çıkaran röportaj- dikkatleri üzerine çekmiş durumda. bundan sonraki röportajları da yine gündem oluşturur mu, bunu zaman gösterecek. fakat yapmış olduğu röportajlarla da kumaşını gösteriyor saayın danyıldız..

bakıcaz.. daha çok röportaj lazım, bekliyoruz..
  • ayşe arman tarzı meşhur olmaya çalışıyor ama ondan daha çiğ ve sakil maalesef. gazeteciliği medyatik olmak için her yol mübah zannedenlerden. soyunuyor, yatağa giriyor, küvette pozlar veriyor falan filan. kendini (ve mesleği) küçültmekten öteye geçemiyor. üç gün konuşulmak meziyetse ajdar da konuşuldu bi ara, sonra bitti gitti. sanırım vücudunu kullanarak egosunu mutlu ediyor. lakin isminin yanında gazeteci, editör, muhabir, yazar sıfatını kullanmak büyük hakaret bu sektördekilere. düşünsene ismail saymaz da gazeteci. özgür mumcu da misal. ya da ne bileyim şirin payzın falan.

magazin diyorsan kanal d'de sabahları program yapan iki hatun var (biri posta'da yazıyordu zaten galiba). onlar bile çok daha gazetecilik sıfatını hak ediyor.

bir de şuna bak. ömer özkan yanındaki. dünyaya adını duyurmuş bir cerrah. adam nasıl mutsuz, muhtemelen çekimlerin bu noktaya geleceğini tahmin etmemiş. röportaj da asker arkadaşı gibi senli benli bi dille yazılmış bu arada. hani alişan, kerimcan durmaz mıdır nedir; onlarla yaptığı şaklabanlıkları es geçiyorum şu adamı gördüğüm an.

(bkz: başkası adına utanmak)

edit: resim linki düzeltildi
  • çelik erişçi'ye sünnetlik kıyafet giydiren magazin gazetecisi. röportajlarına giyinmeden gider.