şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • https://youtu.be/m3p82upfmtq

cuma namazı çıkışı cumhurbaşkanı erdoğanı açıklamasıdır.

protestolara katılanlar hakkında sorulan soruya; "ben öğrencilerle niye görüşeyim, orada öğrenci yok onlar teröristtir." dedi.

canan kaftancıoğlu sorusuna ise, "canan kaftancıoğlu dhkp-c militanıdır" dedi.
  • pkk’dan dhkp-c’ye mi transfer olmuş? bir karar verin artık.

reis’in yine tüm tuşlara bastığı, gündem değiştirme amaçlı açıklama.

niğdeli çiftçinin battık beyanını konuşmayın da neyi konuşursanız konuşun.
  • o zaman canan kaftancıoğlu için savcılar neden gerekeni yapmadı ya da yapmıyor diye sorulması gereken söylem.

edit: canan kaftancıoğlu'nu zerre kadar sevmem. eğer böyle bir söylem varsa gereken mutlaka yerine getirilmelidir.

canan kaftancıoğlu için uygulanan prosedür ile diğer örgüt üyelerine uygulanan prosedürler aynı mı?

diğerleri şüpheli dahi olsa gözaltına alınır,sorgulanır ve örgüt üyesi olduğu anlaşılırsa mahkeme sonuçlanana kadar içeride kalır.

peki canan kaftancıoğlu neden içeri alınmadı? dokunulmazlığı mı var?
  • "onlar öğrenci değildir. öğrencilik ile alakası olmayan teröristlerdir."

zaten şu açıklamadan* sonra öğrencilik ile alakalarının kalmayacağı kesinleşti. yani bu uygulamayı birinin protesto etmesi için öğrenci olma mecburiyeti mi var? belediyelerle ilgili bir kararı protesto etmek için belediye çalışanı mı olmalı insan? ya da tarımla ilgili politikaları eleştirmek için çiftçi mi olmalı?

terörist kelimesini zaten geçtim artık. dün az kalsın devletten yardım bekleyen sma hastası çocukların aileleri giriyordu terör çuvalına zaten. kendine muhalif diyen tipler "öğrencilerin halay çekmesi teroror" diyerek başlattı bu kampanyayı, bu asisti yaptı, ona da pozisyonu devam ettirip, golü atmak kalmış. aklı başında herkes bas bas bağırdı şurada "eylemi terör eylemi sayılması için, halay veya slogana gerek yok, eylem yapılması yetiyor artık." diye. şimdi oturup espri yapın sayfalarca.

başlık açılalı daha bir saat olmadı, bir sürü babun "madem terörist, o halde yargılayın canan kaftancıoğlu'nu" diye kendince bir tutarsızlık yakalamış. lan oğlum hiç mi akıllanmayacaksınız! sorunun zaten özü siyasi yargılama gerekçeleri ve bağımsız olmayışı itibariyle bizzat yargının kendisinde olmasın sakın! lan hala "e yargı var, suçu varsa yargılarlar" falan diye tespit saçıyorlar. e yargılıyor da! yargılamıyorlar mi? daha şimdiden sayısız soruşturma, kovuşturma, iddianame, fezleke, gözaltı falan var muhalif isimler hakkında. ne oldu, terörist mi diyelim yargının yargıladığı herkese.

adamlar birine terörist diyor, sen de " yargıla o zaman" diyorsun. o da gidip yargılıyor, şaka gibi. sonra "milletimiz böyle istedi" diyor. insan bir durup "ulan acaba yanlış bir söylem mi kullanıyorum? yaptığım, söylediğim ne varsa işlerine yarıyor, neden?" diye düşünür. ispiyonculuk, gammazlık o kadar işlemiş ki içinize, muhalefet ederken bile yapıyorsunuz bunu.

bir başkası da "niğdeli çiftçiyi konuşmasınlar diye yapıyor, gündem değiştiriyor" demiş. hay ezberinizi öpeyim! ulan gündem tek başına çiftçi, tek başına üniversite veya tek başına ps 5 fiyatları değil, hepsi! sorun, yönetim sorunu, demokrasi sorunu, insan hakları sorunu, hukuksuzluk sorunu, keyfiyet sorunu.
  • itiraz eden herkes terorist

aziz yıldırım gibi eline mikrofonu alıp sövmesine az kaldı

(bkz: pavalı köpeklev)
  • bunu söyleyen bunu da söyledi :

(bkz: kobani düştü düşüyor)
  • normal bir hukuk devletinde manevi tazminat doğuracak açıklamalardadır; elbette medeni ülkelerde.
  • reform paketi is loading... bu ülkede herkes bir gün terörist olarak yaftalanacak hamdolsun!
  • chp bu kamburu taşıdıkça buradan daha çok vururlar. birkaç ay önce dhkpclinin anmasına da katılmıştı tweetleri haricinde.
  • pkk dan daha yerli ve milli olan dhkp-c terör örgütüne transfer olmuş canan kaftancıoğlu. bu da olumlu sayılır.
    not: bu entry ironi içerir.
309 entry daha