şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • en başa edit: canangiller familyası aradan dereden lafı sözü iliştirmeye çabalıyorlar ama yemezler; şimdi mi aklınıza geldi lan hümanizm, demokrasi, insan hakları! nüfus ve iskân mühendisliği kavramının hakkını vererek insanları yurtlarından zorla baskıyla yer ettirenler o toz kondurmadığınız pydliler değil mi? amerika bunlara tonlarca silahı verirken; bu silahları yarın kime doğrultacaklar diye bir defa sordunuz mu? ya da doğrultup katlettikleri insanlar ve dahi yurtdaşlarımız can verirken neredeydiniz? bu canan; bir defa olsun terör örgütünü kınayabilmiş yahut bu kanı durdurun! diyebilmiş mi de şimdi çıkmış tam da harekâtın başladığı günün ertesinde; savaşa hayır! diyor? sonra ne savaşı, kimin kiminle savaşı? türkiye cumhuriyeti devleti’nin kürt kökenli ya da başka herhangi bir etnik orijinden vatandaşıyla savaşı bir kavgası yoktur hele ki terör örgütleriyle savaşan bir devlet değil onlarla ‘mücadele’ eden bir devlet olur, vardır!

chp istanbul il ‘örgütü’ başkanı pek sayın dr. (bu tıtrîni özellikle vurgular kendisi) canan kaftancıoğlu’nun; kahraman ordumuzun suriye’nin kuzeyindeki terör örgütlerini temizlemek ve bölgeye sükûnet getirmek için giriştiği askerî harekâtı hedefine koyduğu açıklamadır efendim.

buyrunuz, açıklama..

chp yönetiminin böylesi bir harekâtın özelinde dişer tüm millî meselelerimizde olduğu gibi devletimizin çıkarlarının yanında durmadığını,
    kem küm seslerle fırsat kollayarak; bulacağı ilk fırsatta batı merkezli şer ittifâkının terennüm ettirdiği sesliliğe eşlik edeceğini bizler zaten biliyorduk; ama, istiyoruz ki, artık sizler yani mevcut chp yönetimine sırf erdoğan karşıtlığından ötürü destek verenler de biliniz. görünüz. kabul ediniz.

(bkz: kanas canan) lâkabının hakkını veren ve parti yönetimini de ele geçiren (bkz: chdpkk) zihniyetinin azılı bir temsilcisi olan bu kadına artık yasalar ve etiğin gerektirdiği ölçülerde hâddi bildirilmelidir.

pek sayın kılıçdaroğlu; kendisinin doğrudan söylemediklerini bu kadına seve seve söyletmekle el altında tuttuğu kürtçü oylarına oynamak kurnazlığı yapıyorsa bilsin ki, bu milletin ‘tokadı’ pek bir yaman olur! o sandıklar bu pespâye gâflet saltânatınızı bir dahaki sefere taşımaz, bilesiniz!
  • eleştirebilirsiniz ama küfür etmeyin uzaktan akrabayız 45 dakikalık ereksiyon gücümle küfür edenlerin anasını sırayla bellerim.
  • yine sasirtmadi. "sozde" ataturk cizgisindeki partinin ıstanbul il baskani.
  • tepki değil, ensonhaber sitesinin işine geldiği yerleri kırparak yaptığı haberdir.

canan kaftancıoğlu'nun twiti

bir atatürkçü olarak kendisinden pek haz etmiyorum, geçmişteki açıklamalarını da tasvip etmiyorum, hatta xezgin ile birlikte chp'nin yakasından düşürülmesinden yanayım ama durduk yere de bok atmaya gerek yok.
  • beklenen açıklamanın gelmesidir.

örgütüne sahip çıkmaktadır. bir nevi hdp'ye selam çakmıştır.

merak edilen, ekrem imamoğlu'nun ne diyeceğidir. pısırıp kalacak mı, yoksa kukla başkan olmadığını gösterecek mi?
  • bu milli mücadeleye de laf edecek de işte yemez.
  • seni gidi bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasıncı zihniyet seni..yahu bugün 6 sivil öldü ve içlerinden biri bebek. vicdan yoksunu bir insan ancak şu an savaşa karşı olabilir, el insaf.
  • daha iki gün önce iktidar kürt özgür olmasın diye her şeyi yapıyor diyen bölücünün yarım ağız salvolarından biri.
    bu gibiler anca tayyip’in “terörist muhalefet” tezine kanlı canlı kanıt olur.
  • kaynak ensonhaber... adımı söyleseler inanmam adım olduğuna.
    (bkz: yurtta sulh cihanda sulh)
    ama siz mitinge toplanan insanları bombalayan canavar cihatçıların yılmaz savunucuları olduğunuz için kan susamaya devam edersiniz.