şükela:  tümü | bugün
  • bilindiği üzere bu hanım abla 4 yıl 10 ay dan 17 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor kendisi umarım 6 eylül’ de 17 yıl hapis ile bakırköy kadın cezaevinde sevenleri tarafından bol bol ziyaret edilir
  • niye sana ne yaptı tecavüzlü etti bu ne hırs
  • az önce açıklanan karar.
    haberi editleyeceğim, henüz haber sitelerine düşmedi.

edit: haber linki

--- spoiler ---

sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımları gerekçe gösterilerek 5 ayrı suçlamadan 17 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan chp istanbul il başkanı canan kaftancıoğlu ve avukatları son savunmalarını tamamlandı. kaftancıoğlu'na 5 ayrı suçlamadan toplam 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezası verildi.
    --- spoiler ---
  • 1 yıl ertelemesiz ceza aldığı soyleniyor

edit kaynak soran arkadaşlar için twitter da bazı hesaplar paylasiyor

edit 2 bazi yazarlardan uyarı alıyorum tutuklama yok diye arkadaşlar hukukçu degilim son dakika haber olarak twitter'da gördüm başlık açtım ertelemesiz 1 yıl ceza deyince de tutuklamaya yordum olası yanlış anlaşılmalardan dolayi bütün yazar ve caylaklar dan özür dilerim

edit 3 @otodidakttr ile @nonexist suser lara geribildirim için tsk ederim ceza 9 yıl 8 ay mış
  • buralar karışır.

edit: farkında olmadığımız bir değişim döneminin başlangıcındaki olaylardan biri olarak tarihte yerini alacaktır.
  • istanbul’u kaybetmenin acisini kaftancioglu’ndan cikardiklarini gordugumuz karardir. istanbul kaybedilmeseydi boyle bir dava bile olmazdi.
  • ek olarak duruşma salonu dışında okuduğu şiir ve pişmanlık duymaması sebebiyle erteleme kararı uygulanmamasına karar verilmiş.
  • ortalık karışacak vaziyet alın,
    rant a car intikamı başlıyor
  • dincileri, faşoları, ulusalcı sersemleri sevindiren karar. bakalım bahane edip kayyum atama ne zaman gerçekleşecek. bugün mü, yarın mı?

ayrıca 1 yıl değil 9 yıl 8 ay hapis cezası verildi. tutuklama yok. karar istinafa gidecek.

edit: başlık düzeltildi.