şükela:  tümü | bugün
  • ayrıca editi: (bkz: 7 şubat 2020 iett zammı yüzde 20'ye indirilsin)

t: iktidar partisi akp her ne kadar "seçim gündemde yok" dese de planları arasında olası bir erken seçim olduğu biliniyor. (bkz: 2020 erken seçimi)

ortada 3 kasım 2020 abd başkanlık seçimleri de var.

chp, ekrem imamoğlu ile ibb yönetimini 31 mart 2019 yerel seçimlerinde kazanmasına rağmen ysk'nın istanbul büyükşehir seçimini iptal kararı sonucu yinelenen23 haziran 2019 istanbul yerel seçimi nde bu sefer 800bin oy farkla tekrar kazanmıştı.

son 1 yıl içersinde gelişen olaylarda ibb'yi imamoğlu'nun olası bir cb seçimine aday olmak için bırakamayacağı, bırakırsa da ibb meclisindeki dağılım nedeniyle akp'nin tekrar kalesini alacağı netleşti.

son durumlarda parti kaynakları kaftancıoğlu için cb adayı olabilir şeklinde çıkarsamalar yapmış olacak ki aday olacağına dair yazılıp çizilmeye başlandı. biliyorsunuz bir süredir sözlükte de kaftancıoğlu'na dair güzelleme makaleleri okumuyorduk!

kaynak
  • canan kaftancıoğlu'nun aday olması durumunda hiç tereddütsüz oyum kendisinedir. türkiye'nin ilk kadın cumhurbaşkanı olmak en çok kendisine yakışır. ekrem imamoğlu'nun da ibb başkanı olarak kalması gerektiğine inanıyorum.

t: gerçek olmasını dilediğim iddiadır..
  • 10 aralıkçı soytarılar tarafından yükseltilen balon.

saçma sapan işlerle uğraşacağınıza yaptığınız %35 zammı geri çekin ve akp'nin yaptığı zamlarla mücadele edin bre soytarılar! iktidarın cici muhalefeti olmayın.

azıcık hkp'yi örnek alın.
  • yalnız olduğu kesin olan ama böyle bir adaylığın gerçek olabilmesi için yeteri kadar güzelliğin zamanının henüz gelmediği bir ülkede, içten içe keşke dediğim ama benim ahir ömrümde göremeyeceğimdir ..
  • canan hocam aday olsun ben şahsi olarak kampanyasına 10.000 tl bağışlayacağım. beni bul ejderhalar anası kırmızı kazaklı güzel kadın.

her şey daha renkli, çok sesli ve yaşanılabilir bir türkiye için, sizin için yani. yoksa ben londra’dayım linç yapmayın. yaparsanız vallahi çomar olur türkiye çookoğğğ eyiiğğ ya derim!
  • aday olursa ben de 20000 tl bağış yapacağım türk silahlı kuvvetleri güçlendirme vakfına.

buradan söz veriyorum.
  • aday olursa türkiye'deki cahiller ordusunun nasıl bir karalama kampanyası düzenleyeceğini tahmin bile edemiyorum. kendisi evrensel değerlere bağlı hareket ettiği için terörist ilan ediliyor. ekşi'deki dallamalar da bu konuda geri durmuyorlar tabii. chp'nin içinden yıllar sonra böyle bir figür çıkması sevindirici.
  • aday olursa şansının oldukça düşük olacağı fakat keşke cumhurbaşkanı olsa dediğim siyasetçi. ne yazık ki iskandinav ülkesi değiliz. chp den biri kazanacaksa o da elinde kuran fakat atatürkçü kesime de yakın gelen imamoğlu'dur. mansur yavaş daha deneyimli politikacı olmasına rağmen hdp seçmenini kaftancıoğlu'da muhafazakar liberallerin oyunu alamayacaktır. şu aşamada tek şansı olan zayıf bir şans da olsa imamoğludur. gelecekteki siyasi konjonktür ne getirir bilemeyiz. suriye'deki savaş ve mültecilerin durumu ve ekonomik gelişmeler bunu belirleyecektir. erken seçim bence şu aşamada gereksizdir. iktidarın sorunlar karşısındaki başarı ya da başarısızlığını beklemek gerekir.
  • bu başlık altına destek mesajı atanların tamamının kripto aktroll olduğuna kalıbımı basarım. 2023'te tek ve en güçlü adayla çıkıp, saltanatınızı yıkacağız, korkunun ecele faydası yok.
  • bir hdp sempatizanının türkiye'de seçim kazanacağına inanmak nasıl bir iq eksikliği?