şükela:  tümü | bugün soru sor
  • çok güzel ve anlaşılır anlatmış. sonuna kadar haklı elbette. artık çoğu gebe oral glukoz tolerans testi yaptırmıyor. bir kafa karışıklığı içinde de gelmiyor hastalar. direkt ve çok net, testi yaptırmak istemediklerini söylüyorlar.

kendisine bol sabır ve güç diliyorum. karşısında enteresan bir kişi ve maalesef o kişiye sorgusuz inanan insanlar var.
  • haberi okuyunca cok sevindim. gercekten diyabet üzerine en iyi akademisyenlerden biri cikmis karşısına karatay'ın.

öğrenciliğimden de tanırım temel hocayı. ıddaa ettigi konuları delilleriyle ispat edemeyeceği kisi yoktur.

umarım canan karatay'ın dogruların arasına sıkıştırdigi yanlış bilgileri yüzüne yüzüne vurur da halk biraz uyanır.
  • mühendis diplomamla canan karatay'a ben de meydan okuyabilirim. götten sallaması bedava nasıl olsa.
  • canan karatay'ın normalde diplomasının elinden alınıp hapishaneye yollanması gerekirken televizyonlara çıkartılması ne desek gg bir durum.
    temel hoca gene kibar konuşmuş. bir hasta bana "ama canan hoca bıdı bıdı" deyince daha ağır konuşuyorum.
  • temel yılmaz kimdir bilmiyorum. buradaki yazıyla beraber tanıdım, söylediklerinin hemen hepsi aklıma yattı. ben daha çok canan karatay üzerinden bir iki söz söylemeyi düşünüyorum.

uzun zamandır çevremdeki kadınlar canan karatay'a haddinden fazla dikkat kesiliyor, örnek alıyor ve örnek gösteriyor. birkaç kez de denk gelip dinledim. kadının doktor gibi hareket etmediğini düşünüyorum. yaptıklarından denge mevhumu kalkmış, dikkat çekmek için devamlı çıta yükseltmekten ciddiyetsiz bir hal almış. yaşlılık da gerçekten çocukluk gibi geçiyor. çaptan düşen kişi gerçekten dinlenmek için çoğu zaman kendine dahi inandırdığı yalanları söylüyor. bu kadın bu durumun tam yansımasıdır. bir yerde denk gelirseniz dinlemeyin, söylediklerini uzmana danışmadan yapmayın.
  • evet canan karatay çoğu zaman açıklamalarıyla tepki çekiyor ancak adı geçen doktorun yaptığı sadece canan karatay üzerinden reklam yapmak. bir doktor eğer halkın sağlığını düşünüyorsa bunu meydan okumadan bilimsel bir şekilde yapmalı. öyle" çık karşıma hodri meydan" diyerek tıbbi tartışma yapılmaz. kahvede tavla oynamıyorsun ki bu jargonu kullanıyorsun.
    canan karatay'a meydan okuyarak gündeme gelmeye çalışan bir zat.