şükela:  tümü | bugün
  • demek bizim 2 yaşındaki yeğen bunu biliyormuş. çocuk 1 yaşından beri evde ne zaman kahve içilse ben de istiyorum diye tuttururdu son zamanlarda herkesin içmesini geçti anne kahve diye kahve isteyip duruyor ara sıra. tiryaki hasan paşa oldu çıktı velet ama karatay'ı takip ediyormuş gizliden gizliye demek ki.
  • ulan küçükken deli gibi canım çekerdi ama büyüklerimin "içersen bıyığın çıkmaz" tehdidiyle 22 yaşıma kadar korkudan ağzıma süremedim, sonra baktım bıyıklar tam, artık içebilirim dedim. ciddi ciddi bu kafayı yaşadım.

iki yıldır içiyorum, dünya varmış amına koyyim bunca yıl kendime işkence çektirmişim.

ayrıca sıkı bir canan karatay takipçisi olarak böyle bir demeç verdiyse vardır bir bildiği diyorum.
  • annem de aynı tavsiye ile yıllardır beni ve kardeşimi "kahve zeka açıyor, o yüzden çocuklarıma içirdim." deyip anlatır.

tek farkı kendisi emekli sınıf öğretmeni.

kadın anam.
  • küçükken merak ettiğimde "bıyığın çıkar" diye içirmedikleri içeceğin artık o yaşlarda içilmesinin tavsiye edilmesidir.

ha çıktı bıyık. boşa gitti o kahvesiz çocukluk yıllarım.
  • bugün astronot değilsem ve sebebi içemediğim kahvelerse üzülürüm. küçükken bize arap olursun deyip içirmezlerdi.

(bkz: kahve içersen arap olursun)
  • vallahi benim oğlan 3 yaşında koşa koşa gelip benim az şekerli kahveye sulanıyor. o kadar müptela ki fazla soğumasına izin vermeyip her yudumdan sonra uzunca "pehhhhh" çekiyor.
    içsin çocuklar, analarımız bizi yıllarca kararırsın diye korkuttu, memlekette de esmer çoktu makbul değildi. sanırdım bir kaç fincanda amokachi'ye dönüşeceğim.
  • kafein içerdiği için çok da sağlıklı bir öneri gibi gelmedi. et severim hocam ama ara sıra sapıtıyor musunuz ne.
  • bu kadının bir an önce susturulması gerekiyor. diploması falan neyi varsa araştırılsın. geçen de millete 50 zeytin yiyin diyordu günde. böbrekleri iflas eden insanlar çıkar yakında. siz siz olun çocuğunuza kahve falan içirmeyin. o çocuk genç yaşta çarpıntıyla vs uğraşmasın.