• yillarin bilim insanina kelle paca yiyin deyince sabri sarioglu muamelesi yapildi, televizyon programlarindan adeta aforoz edildi ancak zaman yine hocayi hakli cikardi. kadinin dedikleri sürecin basinda sadece sunlardi;

-bu corona gribin bir tik üstü
    -panik yapmayin ama özellikle yaslilar ve kronik hastaligi olan kendilerini sakinsinlar.
    -bagisikliginizi güclü tutun vs...

ancak medya kendi istedigi profesörleri her aksam canli yayina cikarip yok ölecez, yok sokaga cikmayin, ventilatör lazim, yok evde kalin diye herkese korku saldi. o zamandan bu yana ne degisti, sadece markette maske takarak girerek mi azaldi bu virüs? bütün avrupa plajlari aciyor. isvec cok bir önlem almamasina ragmen ölü sayisinda benzer istatistiklere sahip.

sonuc binlerce iflas eden sirket, milyonlarca issiz.

bunu ailesinden biri ölene sor diyenlere: dünyada her gün zaten 165bin kisi ölüyor. sen bi de issizligi evine yemek götüremeyen, kirasini ödeyemeyen hatta intihar eden insana sorsana. pembe götlüler evde kalmaya devam edebilir.

ekleme: alin, bunlar da dünyanin cesitli ülkelerinden cahil doktorlar.

önlemlerin coronadan daha cok öüme neden olacagini düsünen alman prof .link1

isvicreli profesör, panige gerek yok, o kadar öldürücü degil diyor.
    link2

ingiliz virolog;
    link3

ekleme 2: asagida biri isvec'in nüfus yogunlugunun düsük oldugunu yazmis. e topluca sokaga sicilan, hastane yolu bilinmeyen hindistan'da resmi ölü sayisi simdiye kadar 4300. orada milletin patir patir ölmesi gerekiyordu simdiye kadar.
  • aziz nesin haklıymış
  • (bkz: yav hee he)
  • bunu bir de isterseniz 11 mart-27 mayıs arasında (yaklaşık 2,5 ayda) ölen 4397 kişinin ailesine söyleyin.

bütün doktorların söylediği, hastalığa mümkün olduğunca geç yakalanın çünkü virüsün süreç içinde mutasyona uğrama ihtimali çok yüksek. doktor tanıdıklardan ve tanıdığı olanlardan öğrendiğim kadarıyla (ve medyadan da takip ediyorum elbette) şu an pozitif olan hastalar, süreç başındaki pozitif olan hastalara göre çok daha hafif atlatıyor. virüs insandan insana geçerken bir şekilde mutasyona uğramış durumda.

bilim kurulundan bir doktor diyordu ki virüs de ölmek istemez, konağının ölmesini istemez. amacı yaşamak ve çoğalmaktır. bu sebeple, süreç içinde insan vücudunda, onu öldürmeden yaşamanın yolunu bulacaktır. şu andaki durum bunu doğrular nitelikte. umarım hep bahsedilen şu 2. dalga şiddetli olmaz.
  • isvec ve turkiyenin nufus yogunlugu farkini bilmeyen bir yazarin beyanatlaridir. isvecte stokholm disindaki sehirlerde evler birbirinden uzak konumlanmis durumda, buyuk sehirlerde karantinayi virus yayilma hizi azalmadan kaldir bakalim ne oluyor birkac gun sonra? ayrica adim gibi eminim ki isvec halki turkiye halkindan daha sorumluluk sahibidir. ek olarak karantina uygulamalarinin amaci kronik hasta ve yaslilari korumaktir.
    canan karatayi severim ve beslenme konusundaki goruslerinin bir kismini hakli buluyorum ama korona ile ilgili yaptigi konusmalarda sacmaladigini dusunuyorum.
  • amerika, israyil ve ürdün bu virüsü hazırlarken canan hoca onlara danışmanlık yaptığı için doğal olarak kadın haklı çıkıyor. reis'e karşı kurulan bu korku imparatorluğunu yıkacağız! herkes sokağa!
  • dostum dur daha virusu yenmedik bile hele su asagıdaki bolumler gecsin de bir bakalım
    (bkz: empire strikes back)
    (bkz: return of jedi)
  • sakatat her zaman haklıdır olm.
  • demek artık sadece ekremi yalamak para etmiyor, aynı zamanda canan'a da muamele çekmek gerekli. trol kardeş sizin de işiniz zor, kim bilir daha kaç kişiye muamele çekmek zorunda kalacaksınız ev geçindirmek için.

edit: bu entry canan isimli şahsın soyadının kaftancıoğlu olduğu varsayılarak girilmiştir.
  • valla ben canan hocanın telefon dolandırıcılarına para kaptırdığından beri söylediği hiçbir şeyi ciddiye alamıyorum. çıkmasın aga ya , ne o öyle sarımsakları avuç avuç yemeler, zeytinleri sıkıp sıkıp ağza burna sürmeler falan. benim gözümde canan karatay komşumuz döndü teyzedir
hesabın var mı? giriş yap