şükela:  tümü | bugün soru sor
 • "anticanancıların şeker yüklemesi konusunda tek argümanı ilerde bebekte oluşabilecek bazı zararlar " diyen bir tane teğmen var başlıkta.

  tek argüman dediğin şeyi açayım buraya da oku;

  1- annenin kalıcı diyabet hastası olması: tek argüman bebek değil yani onunla başlayalım

  2-bat:büyük arter transpozisyonu: bu hastalığın en önemli risk faktörü diyabetli anne çocuğu olmak. bu kişilerde kalp akciğere temiz kan pompalarken vücuda kirli kanı yolluyor, ameliyat olmazlarsa ölüm kaçınılmaz.

  3-sakrokoksigiyal teratom: iyi huylu bir tümör ama erken yaşlarda alınmazsa malign tümör zemini oluşturuyor.

  4-hipertrofik kalp: evet bebeğin hayatı boyunca idare etmesi gereken bir patoloji.

  5-makrozomi: iri bebek de dediğimiz durum bebeğinizin hayata kırık bir kemik ve/veya sinir pleksusu hasarı ile başlaması riskini taşıyor.

  6-hipoglisemi, hipokalsemi,hipomagnezemi acilleri: annenin reseptörleri duyarsızken bebeğin saglıklı reseptörleri insüline fazla yanıt verince yaşanan sorunlar

  7-uzamış yeni doğan sarılığı

  ....

  bunlar yeterli olmuştur umarım, biz anneye cayını şekerli iç demiyoruz bebeğini ve kendini düşünüyorsan bir defaya mahsus şu 100 gram şekeri yükleyelim sana diyoruz kapiş?

  not: önceden bilinen diyabet ile gebelik diyabeti saydıgım komplikasyonlar açısından eş değerdir, saygılarımla.
 • bu kadina hak veriyordum ta ki hamile kalip bu yuklemeyi yaptirana kadar.bir tane meyveli gazoz icip kan vermekten ibaretmis seker yuklemesi.hamile hanimlar 9 ay boyunca hic mi dondurma, baklava yiyip; gazoz, kola icmediniz?bu kadar abartacak bir durum yok ortada.
 • canan hoca'nın meslekten men edilmesi, aslında ne kadar doğru bilgiler söylediğinin bir göstergesidir, bugün soner yalçın'ın kendisi hakkında yazdığı her cümleye katılıyorum. yıllardır karatay beslenmesini uygulamaya çalışan biri olarak sağlığıma kavuşup avuç avuç ilaç içmakten beni kurtardığı için ayrıca kendisine minnettarım.

  https://www.sozcu.com.tr/…din-ezberi-bozdu-2555085/
 • 15 gün aq. bu da canan karatay'ın bedellisidir kim bilir?
 • 15 gün olarak gerçekleşmiş bir terbiyesizliktir. şarlatan olmadığı için şarlatan tıp endüstrisi tarafından linç edilmek istenmesinin bir tezahürüdür bu sadece.

  bu profesör ne diyor? doğal beslenin, yağdan, sakatattan, sağlıklı etten uzak durmayın; ilaçlardan, glikozdan, yapay şeylerden uzak durun diyor.

  tamam bu ülkede ekmeği kesemeyiz çünkü en ucuz besin maddelerinden birisidir ama zararlı olduğunu söylüyor. çünkü o un gdolu, zararlı. o unların içinde insan saçlarından elde edilen maddeler var.

  kendisini emperyalizmin kölesi ilan edenlerin canan hanımı kötülemelerine bakmayın. onlar satılmışlar ve satılık insan bulmak ne yazık ki çok kolay. misal ben; verin para hemen size margarinin ne kadar sağlıklı ve ne kadar lezzetli olduğunu anlatayım. para yoksa doğruları söylerim: margarin b*k gibi berbat ve zararlı!
 • güneş enerjisinin yaygınlaşmasının önüne geçilmesiyle eş değer tutulacak durum.
 • cem uzan'a hapis şoku oldu resmen.
 • bu şarlatanın beyinsiz takipçileri de men edilmedikçe bir işe yaramayacaktır.