şükela:  tümü | bugün
53 entry daha
  • ekmek yeme şeker yeme bana 1400 lira ver
  • sağlık sektörünün göbeğinde biri olarak demem odur ki malum zatın muayene ücreti değil 1400,14 lira dahi olsa getmeyin...
  • edit:
    ne 30 bin'i diyengiller ''brüt'' yazdım hani canan hoca için ''brüt'' yazıyorsunuz ya o hesap yoksa kadının eline net geçen 250 tl civarı, 40 dolar bile değil.. 1400 tl hiç değil.
    ----------------
    kadından türkiye'de 1 tane, onun ayarında 100 tane bilim insanı ya var ya yok. 1400 tl=200-250 dolar. 3'te biri vergiye, 3'te biri özel hastaneye, 3'te biri hocaya giden rakam. hoca kendisine gelen rakamdan da vergi ödüyor bu arada. o para kuş oluyor yani. dünya çapında 2 uzmanlığı olan 50 senelik doktorluğu olan bir prof'a gidiyorsunuz bi zahmet 200-250 dolar pardon dünya tl'si ödeyin bi zahmet abd'de olsa 1000-3000 dolar arası olur ki şuan abd'ye gitse çok rahat bu rakamları kazanır. gidin milyon dolar para alan futbolcuya, implant dişinden tut da makam aracına kadar herşeyi devletin karşıladığı, 2 sene çalışıp ömür boyu 30 bin tl maaş ile emekli olan m.vekili ile uğraşın buradan size ekmek çıkmaz.

edit: vekil için prim sayısı ve yaş önemli 60-65 yaşında ise rahatlıkla primi doldurup yaşı da halledip 2 senede ''brüt'' 30 bin m.vekili maaşını kapabiliyor. 18 yaşında seçilirse kapamıyor, diğer ıvır zıvır diş vs aynen geçerli.

kaynak
  • helal olsun hocama.
    en çok da şu ekşici dombililer sevmiyor diye seviyorum kendisini.
    sermayenin istediği gibi değil halka uygun şekilde konuşur.

77 yaşında turp gibi maşallah allah uzun ömürler versin.

bu dombililer sigarasını yakar bilgisayar peşinde eleştiriden başka bir bok bilmez. ömrü karantinada geçiyor bunların.
  • 500 tl dese kadın eve gidemez muayenehanede yatar, talebe göre rakam veriyordur. bu paraya bile eminim boş vakti hiç yoktur, hasta almıyor demesinler diye çalışıyordur. tamam uygun gençler dağılın.
  • beğenmezseniz gitmeyeceğiniz ücrettir.

gelelim sözlüğün içine sıçılan konuya. konudaki en beğenilen entry de tanım şu: “hiçbir bilimsel fikri/geçmişi olmamasına rağmen”

prof. dr. canan karatay modern anjiyo tekniğini türkiyeye getiren kişidir. türkiyede cerrahi yardım almadan geçici/kalıcı ilk kalp pilini takan kardiyologtur. dünyada ilk kalp nakli yapan doktorun ekibinde yetişmiştir.

insanları sevmeyebilirsiniz, gitmeyebilirsiniz. ancak sırf internete bağlanabiliyorsunuz diye büyükbaş hayvan iq su ile insanlar hakkında böyle şeyler yazamazsınız.
  • bence canan hanım iyi bir doktor ama popüler kültürün ve ilerlemiş yaşının kurbanı oldu. bazen çocuk gibi saçmalıyor. prof unvanını yeni almış genç doktor hali olsa bu kadar atıp tutmazdı. ücret konusuna gelirsek fazladır ama uygun olsa muhtemelen yoğunluktan işini doğru düzgün yapamazdı. yani keyfine göre takılıyor çok da şey yapmamak lazım.
  • parası çok zekası az olan kitleyi çok güzel yolmaktadır.
  • ölümsüzlüğün sırrını mı veriyor, kan değerlerini iki günde normale mi indiriyor? 1400 neymiş ameke...
  • bu devirde diplomasi olan insan bulmak zor, isin 1200'ünde degilim.
109 entry daha