şükela:  tümü | bugün
 • annemin duymasından korktuğum açıklama.
 • kadın profesör amk ya nasıl dikkate alınmasın anlamadım. seni mi dikkate alalım ey pembe götlü starbucks fatihi.

  tanım: gayet dikkate alınması gereken bir açıklama.
 • vücuda doğal yolla alınmayan her şeyin olumsuz bir yan etkisi olacağını tahmin etmek için bırak canan karatay olmayı, lise biyoloji hocası olmak bile gerekmiyor. tinderda karı kız düşürücem diye günde 3 öğün whey içip götü gazmana dönerken 1.5 kilogramlık mini dumpbell sallayan zırtolar ne kadar kızsa da gerçeklik payı yüksek açıklamadır.
 • protein tozu dönem dönem kafamı kurcalayan bir konu ve pubmed'den vs oturup makale taramışlığım falan da olmuştur.

  okuduğum tüm olumlu makalelere bile bu sektörde çok büyük paralar dönüyor manipüle edilmiş olabilir diye şüpheyle yaklaşan bir insan olarak artık kesinlikle eminim protein tozları zararlı değil arkadaşlar.

  ahirette sebep olduğu diyabetik anne bebeklerinin ve kullanımına engel olduğu antidepresanların hesabını nasıl verecek cidden merak ediyorum.
 • (bkz: kıdın yırdın gığı kıdır hıklıymış mığırsı)
  olm siz çaya tereyağı ekleyip öyle için la valla.canan karatay dedi dersiniz.
 • içerisinde trans yağ bulunmayan ancak içerisindeki trans yağların ölüm saçtığı besin takviyesi.
 • mehmet öz'ün sabah kahvaltıdan sonra çocuklarınıza dahi yedirebilirsiniz dediği protein tozunu, öğle saatlerindeki kadın programlarına çıkan canan karatay kötülüyor. canan hanım bence streoid ile protein tozunu karıştırıyor.

  mehmet öz'ün protein tozu videosu
  şunu da bırakayım;
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29484396
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29241582

  hayir canan karatay in yukarıda attigim makaleleri bosa cikaracak nitelikte bilimsel çalışması falan mi var? neye dayanarak bu iddialar ile geliyor? yüksek lisansini protein tozu konusunda yapmış gibi sabah akşam protein tozu diyip duruyor.

  ha bu arada mehmet öz kim mi? dünyanın en iyi kalp uzmanlarından biri. ısin reklamini yapıyor olmus olsa bile harvard mezunu adam. 7 ayri ödülü var.

  edit: tabi ki zararlıdır. fakat öldürür, kalbi genişletir bik bik bik demek saçmalıktır. anabolik streoid ile karıştırıp durmayın. şu protein tozuna streoid muamelesi yapmayın.

  kizartma yiyip, 'protein tozu öldürür' diyenler mesaj atmasın lütfen.

  edit 2: mehmet öz reklamci biri olabilir konu bu değil. ha reklamci olsa dahi canan'dan 10 kat daha iyi bir doktor, bunu tartışmiyoruz. yani oz'un kisiligi umrumda değil bu konuda mesaj atmayın. attigim bilimsel deneyleri yalanlayacak bir veri varsa mesaj atarsiniz.
 • evet yine insanların birbirine kaynak olarak yutup linki verdiği oldukça üst düzey bir tartışmayla karşınızdayız sayın seyirciler. gerçekten değişik bir memleketiz. deneklerin kullandıkları ve kullanmadıkları değişkenlerin denetimde olduğu araştırmalardan ziyade kendine gelen, yediği içtiği ne yaptığına dair hiçbir kontrol olmayan hastaları referans alarak çok büyük genellemeler yapan doktorlarımız ve açıp göstersen dahi gavurun makalesine değil kendi doktorlarına inanan inançlı bir halkımız var. ne yalan söyleyeyim sporla uğraşan antitezcilerde de öyle aman aman bir araştırma şevki yok. bir mehmet öz'dür dönüp duruyor kaç senedir.
  halkı geçtim doktorlara bakıyorsun çok daha beterler. bir doktor bana protein tozunun sentetik bir madde olduğunu söylemişti vaktiyle. doktorlardan beklersin en azından değil mi açsın baksın araştırsın, yok!

  https://examine.com/…upplements/protein-supplement/ - burada whey'den soyasına pirincine kadar protein tozları hakkında bilimsel araştırma verilerinin referans alındığı yazılar var. işin iyice psikopatları için moleküllerin iskelet formülleri bile var.

  https://www.supplementler.com/…ard-whey-2273-gr-608 - trans yağ düzgün markalarda yoktur.