şükela:  tümü | bugün
  • i. iri yarı, saldırgan. kaba saba, daş atılası.
    ii. çok fazla.

"ukteyi llllllllllllllllllllllllllllllllllllllll diye biri 03.09.2007 10:36 civarinda vermi$."
  • çok fazla karşılığına örnek: "canavar gibi çalışıp sınavlara hazırlandı." (tdk)
  • cok iyi anlaminda da kullanilir.

- bu konuyu iyi dinlerseniz canavar gibi ogreneceksiniz.

-nasilsin?
    +canavar gibiyim.
  • şevket çoruh'un başrolünde olduğu türk filmi. yönetmen özgür bakar, senaryo suat özkan. dandik olacağı şevket çoruh'tan belli de yanında oynayan ruhi sarı'ya üzülüyorum. evet.
  • özgür bakarın yönettiği fantastik komedi. hep aynı temalar etrafında dönen ortamda konusu orijinal geldi. "mafya tarafından vurulan üçkağıtçı gürbüz'ün kafasını bir bilim adamı kobay olarak kullanıp başka bir vücuda takıp canlandırıyor. tabi hemen mafyaya haber gidiyor abi sen bu adamı vurdun ama bu hala geziyor diye. olaylar gelişir..."

bildiğin türk işi frankeştayn demişler zaten. buradan bakınca 70'lerin uçuk aydemir akbaş filmi konusu gibi gözüküyor ama özgür bakar'ın filmlerinden bildiğim kadarıyla görsel işçiliği titiz olacağından küçük çaplı bir cem yılmaz filmi tadı alabiliriz gibi geliyor. ne kadar komik olur tahmin edemiyorum ama daha önce denenen laz vampir, dracoola vs. gibi filmlerle bir olmayacağına eminim. neden? öyle olsa şevket çoruhgibi iyi tiyatrocular oynamazdı diye düşünüyorum. vizyon tarihi 1 haziran olduğu için sinemada izleyemeyebilirim. malum oruç filan zor oluyor.