şükela:  tümü | bugün
  • portakal, narenciye sıkacağı alacaktım, epey bir araştırdım, en iyisi bu. netekim büfelerde bu markayı tercih ediyor, sonuçta esnafın sermayesi, bu işten para kazanıyor, dayanıklı ve kullanışlı olması lazım. yalnız her köşe başında bulunmuyor, fabrikasını arayıp bayilerini öğrenebilirsiniz. sakarya'daki fabrikasından doğrudan sipariş de verebilirsiniz ama 150 tl+ %18 kdv(27tl) + 10 tl kargo ücreti 187 tl'ye geliyor. ben profesyonel tipini izmir'de bayisinden 140 tl'ye aldım. ev tipi daha ucuz olabilir ama profesyonel tipini gerçekten çok iyi. oldukça oturaklı, sağlam ve evladiyelik bir görünümü var. alüminyum değil paslanmaz çelik. temizlemesi de kolay.

benim tarifim şöyle: önce yarım narı sıkıyorum, sonra yarım greyfurtu, üzerine bardağın kalan kısmını da 2 ya da 3 yarım portakal sıkarak dolduruyorum. gayet lezzetli, kesinlikle tavsiye ederim:) (süzgecinde kalan posayı da(kabuk ya da çekirdek hariç) bardağa atıp içiyoruz.)

http://cancanmakina.com/
  • bu haftasonu bir tane profosyonel tipinden edindiğim narenciye sıkacağı.
    kısa bir süredir denememe rağmen evladiyelik olduğu çok açık olan, posa bırakmadan portakalın can suyunu bile sıkan bir arkadaş kendileri.