şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kendisi mail gruplarına aşağıdaki mesajı göndermiştir:

  internette dolaşan "yaşasın kürdistan" adlı iletinin bana ait olmadığını bildirmek istiyorum. ben herhangi bir siteye ya da gruba böyle bir mesaj göndermedim. birileri benim mesajlarımda bulunan adres bilgilerinin üzerine bir metin inşa etmiş. bir akademisyen olarak bu üslupta açık bir yazı yazmam zaten mümkün değildir. lütfen bu mesajı başka öbeklere de iletiniz.

  saygılarımla

  candan badem
  tarih doktora adayı
  sabancı üniversitesi
  ssbf 2113
  34956 orhanlı,tuzla / istanbul
 • daha universitedeyken kısa sürede çeviri yapabilecek kadar rusca ogrenmis olan aynı zamanda ingilizcesini kullanarak da new left review den ceviriler yapmis azimli bir kisidir.
 • solculuk ayağına rus faşizmi yapan kişi
 • taraflı araştırmalar yaptığını düşündüğüm bir araştırmacı
 • "bunu yapacak olan da fatih gibi ilkel sosyalist toplum önderlerinin, che gibi insanlığın kurtuluşu uğruna gözünü kırpmadan kendini fedan eden yiğit-kahraman devrimcilerin, hikmet kıvılcımlı gibi bütün yaşamını insanlığın kurtuluş davasına adayan büyük devrimci usta’ların devamcısı olan kurtuluş partisidir, kurtuluş partililerdir. 29.05.2016"

  gibi yazılara yanıt vererek,

  fatih sultan mehmet gibi yayılmacı bir imparator ile, che 'yi aynı cümlede ve aynı safta gören beyinleri ifşa eden degerli tarihci, hoca ve sosyalist'tir efendim. kurban olun siz candan badem'e.

  hatta az bile yazmıs candan badem. ilkel sosyalist toplum arayanlara fatih'i degil katar sovalyelerini ve hatta seyh bedreddin'i işaret edebilirmis bence.

  candan badem'i materyalist olmamakla suclayanlar once bir tarihsel baksınlar da sonra konussunlar. fetihci ortacag liderine sosyalist toplum onderi demek icin beyin yakmıs olmak lazım...
 • ermenice bilen tarihçidir. her ne kadar ermeni meselesi yakın dönem için çok önemli bir mesele olsa da candan badem'i saymasak ermenice bilen tarihçimiz yoktur.

  kendisi ermeni tezlerinin taraftarı olduğu için türkiye'de ermeni tezleri daha avantajlı konuma geçiyor. ermeni tezlerini savunmasına karşın bolşevik görüşlü birisi olduğu için esasen ermeni milliyetçilerinden nefret eder.
 • tunceli üniversitesi rektörlüğü tarafından görevinden uzaklaştırılan akademisyen. niye uzaklaştırıldığına dair henüz bir bilgisi yok. disiplin soruşturması var diyor. 3 ay süreyle uzaklaştırılmış. akademi bildiğin "okumuş ağaların" elinde lan.

  http://haber.sol.org.tr/…revden-uzaklastirdi-164097
 • twitter'da yazdığına göre rektör kendisinin görevden uzaklaştırılmasının sebebinin barış için akademisyenler sebebiyle attığı imza değil; fetö ile alakalı olduğunu söylemiş. bu arada kendisi bir kaç hafta öncesine kadar tarih bölüm başkanıydı tunceli üniversitesinde yanlış hatırlamıyorsam.
 • hüseyin aygün'ün attığı bir tivite göre darbeye teşebbüs gerekçesiyle gözaltına alınmış hoca. gerekçe işyerinde bir adet fetullah gülen kitabı bulunması.
 • fetöcü müdür değil midir bilemem ama vatan hainlerinden farksız olduğu kesindir.
  https://twitter.com/…adem/status/724194055580717056