• kendisi mail gruplarına aşağıdaki mesajı göndermiştir:

internette dolaşan "yaşasın kürdistan" adlı iletinin bana ait olmadığını bildirmek istiyorum. ben herhangi bir siteye ya da gruba böyle bir mesaj göndermedim. birileri benim mesajlarımda bulunan adres bilgilerinin üzerine bir metin inşa etmiş. bir akademisyen olarak bu üslupta açık bir yazı yazmam zaten mümkün değildir. lütfen bu mesajı başka öbeklere de iletiniz.

saygılarımla

candan badem
    tarih doktora adayı
    sabancı üniversitesi
    ssbf 2113
    34956 orhanlı,tuzla / istanbul
  • daha universitedeyken kısa sürede çeviri yapabilecek kadar rusca ogrenmis olan aynı zamanda ingilizcesini kullanarak da new left review den ceviriler yapmis azimli bir kisidir.
  • solculuk ayağına rus faşizmi yapan kişi
  • taraflı araştırmalar yaptığını düşündüğüm bir araştırmacı
  • "bunu yapacak olan da fatih gibi ilkel sosyalist toplum önderlerinin, che gibi insanlığın kurtuluşu uğruna gözünü kırpmadan kendini fedan eden yiğit-kahraman devrimcilerin, hikmet kıvılcımlı gibi bütün yaşamını insanlığın kurtuluş davasına adayan büyük devrimci usta’ların devamcısı olan kurtuluş partisidir, kurtuluş partililerdir. 29.05.2016"

gibi yazılara yanıt vererek,

fatih sultan mehmet gibi yayılmacı bir imparator ile, che 'yi aynı cümlede ve aynı safta gören beyinleri ifşa eden degerli tarihci, hoca ve sosyalist'tir efendim. kurban olun siz candan badem'e.

hatta az bile yazmıs candan badem. ilkel sosyalist toplum arayanlara fatih'i degil katar sovalyelerini ve hatta seyh bedreddin'i işaret edebilirmis bence.

candan badem'i materyalist olmamakla suclayanlar once bir tarihsel baksınlar da sonra konussunlar. fetihci ortacag liderine sosyalist toplum onderi demek icin beyin yakmıs olmak lazım...
  • tunceli üniversitesi rektörlüğü tarafından görevinden uzaklaştırılan akademisyen. niye uzaklaştırıldığına dair henüz bir bilgisi yok. disiplin soruşturması var diyor. 3 ay süreyle uzaklaştırılmış. akademi bildiğin "okumuş ağaların" elinde lan.

http://haber.sol.org.tr/…revden-uzaklastirdi-164097
  • twitter'da yazdığına göre rektör kendisinin görevden uzaklaştırılmasının sebebinin barış için akademisyenler sebebiyle attığı imza değil; fetö ile alakalı olduğunu söylemiş. bu arada kendisi bir kaç hafta öncesine kadar tarih bölüm başkanıydı tunceli üniversitesinde yanlış hatırlamıyorsam.
  • hüseyin aygün'ün attığı bir tivite göre darbeye teşebbüs gerekçesiyle gözaltına alınmış hoca. gerekçe işyerinde bir adet fetullah gülen kitabı bulunması.
  • fetöcü müdür değil midir bilemem ama vatan hainlerinden farksız olduğu kesindir.
    https://twitter.com/…adem/status/724194055580717056
  • elli yıllık tkp'li olup fetö'den gözaltına alınmış, serbest bırakılmış ama sonrasında twitter'daki bilgisiyle "kamudan ihraç edilmiş doç. dr. marksist tarihçi."

şort giydiği için kadına uçan tekme atan adam meselesinde durumu "erkek şiddeti"ne bağlayan tepkilere karşın yine twitter'da “demek sadece ‘erkek şiddeti’!? o erkeğin ideolojisi yok yani? dinci şiddetin adını koyamayan sahte feministlersiniz" demiş ve "sahte feministler" iddiasının yanı sıra dolaylı ve filhakika sadece "erkek" şiddetinin ol(a)mayacağını dile getirmiş, bunun üzerine de burcu karakaş'tan sade ve lezzetli bir ayar yemiş tarihçi.

şerh-i reklam: ermenice yds sonucunu da twitter'da paylaşan bir garip tarihçi.
hesabın var mı? giriş yap