şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ege üniversitesi'nin ilk kadın rektörü.
 • endokrinoloji ve metabolizma uzmanıymış. http://www.candegeryilmaz.com/
 • ege üniversitesi tıp fakültesi mezunu, 1949 doğumlu bayan.
 • ege üniversitesi'nin bir enstitüsünün vefat eden güvenlik görevlisinin cenaze törenine katılan, bayramlarda üniversitenin bütün çalışanlarına tebrik gönderen rektör. bir üniversitenin temsil etmesi gereken değerleri başarıyla yerine getiren yönetici.
 • bugüne kadar yönetiminden gayet memnun kaldığımız ve akademik kariyeriyle ağzımızı açık bırakan rektörümüz. ayrıca akp'nin kasten seçmediği sayılı rektörlerdendir candeğer hanım.
 • aldığım duyumlara göre; seçilir seçilmez ilk icraatlarından biri, üniversite'nin mali işlemlerden sorumlu kadrosunu yenilmek olmuş, bu sebeple bu sene üniversite'yi şantiye'ye dönüştürmeyi**** başarmıştır .
  kaynak: veteriner fakültesi hocalarından biri
  edit:imla
 • rektörün içinde öğrenciler olan bir üniversiteyi yöneten kişi olduğunu unutan kişi. kendisiyle görüşmek bir ege üniversitesi öğrencisi için inanılmaz derecede zordur. koca okulda işlemeyen bürokrasi kendisiyle görüşme konusunda o kadar güzel işler ve sizi o kadar güzel başından savan özel kalemleri vardır ki olmaz böyle şey.
 • bir doktora öğrencisi olarak kendisine çok defa işim düştü. yaklaşık iki sene önce, kazandığım yurtdışı bursu bürokratik sorunlar nedeniyle kaybetme noktasına gelmiştim. hatta üniversitenin konu ile ilgili personeli bile benimle ilgilenmediği gibi, artık vakitlerini harcamamam gerektiğini söylüyorlardı yüzüme. bu noktadan sonra hem internette kendi sitesinde yayınladığı cep telefonunu arayarak hem de özel kalemini arayarak rektör candeğer yılmaz’dan defalarca randevu istedim, derdimi anlatmak için. ne zaman randevu istediysem, programının yoğunluğu dolayısıyla (rektörlük’te beklerken programının yoğunluğuna bizzat şahit oldum) hemen olmasa bile birkaç gün içinde muhakkak randevu verdi ve sıradan bir öğrenci olan beni ve problemimi dinlemek için zaman ayırdı, bürokratik sorunları çözmek için elinden gelen çabayı gösterdi.

  kapısına gidip randevu istediğimde binlerce öğrenciden biri olduğumu düşünerek vakit ayırmayabilirdi, ama aksine, benim için zaman ayırması ve ilgisi sayesinde bursumu kaybetmedim, yök ile bir dizi yazışma sonucunda problemler çözüldü. benim için bu sürecin değerli tarafı rektör candeğer yılmaz’ın bütün bunları bürokrasiye rağmen, zamansızlığa rağmen yapmış olmasıdır. benim durumumda olan başka öğrencilere de yardımcı olduğunu biliyorum, isteyen sözlük yazarları mesaj atarlarsa ad soyad bile verebilirim.

  özetle, hayatımla ilgili önemli bir aşamada karşılıksız destek verdiği için bir öğrenci olarak kendisine teşekkür borçlu olduğum akademisyendir...

  (bkz: akademisyen)
 • hakkında suç duyurusu bulunulmuş ege üniversitesi rektörü.

  http://haber.gazetevatan.com/…urusu/457359/1/manset

  rektörü pek tanımıyorum ama suç duyurusunda bulunan kişi adam gibi adamdır.

  (bkz: izge günal)