şükela:  tümü | bugün
  • arkadaslar arasinda bir seyin cok iyi, asmis oldugunu belirmek icin kullandigimiz ifade. bir nevi coolun turkcesi.
    -haggard nasi grup?
    -ooo candir abi, kesin dinle.
  • bitanedir, superdir, pek severim vs. anlamlarina da kullanilan sozcuk.
  • hayat verir ve hatta hayatın ta kendisidir, eksik olması düşünülemez gibi bir anlam çıkarılabilecek kelime...

reklamlarda kullanılması komik olabilir kanımca:

-xxx candır!
  • ikinci tekil $ahıslara hitap ederken;
    - johnson!

$eklinde kullanılmaması gereken sozcuk.
  • çok samimiyetsiz bir kelime.
  • üzülerek söylüyorum, kızlar tarafından kullanıldığında bütün o alpay erdem sempatikliği gidiyo kelimenin, böyle feys gibi, felan gibi çok gıcık iç tırmalayıcı bişeye dönüşüyo. aklınızda bulunsun.
  • valla sizi bilemem de, bana göre yarrak gibi bi tanım sonlandırma ritüeli. işin içine sempatiklik katıcam diye bu kadar da kasılmazki arkadaş.

diyelim başlık şey olsun,

''yemek sonrası kahve de yapayım mı diye soran sevgili''.(gerçi 50 karakteri geçti ama olsun idare edin)

bizim dallama kahramanımız da sanki sevgilisi her yemek sonrası ona kahve hazırlamak için yanıp tutuşuyormuş gibi gelip şu yarrak kürek klişeyi kullanıyor ya, deli oluyorum olm, öyle böyle değil hem de.

neymiş efem?

- bir de yanınıza sokulup kokusunu hissettiriyorsa candır, can!

lan iki gıdım canın var onu da ben alıcam allaama. uyuz oluyorum abi napim? vıcık vıcık, saçma sapan ve belki de hayal ürünü ilişkilerinizi yansıtmasanız olmayacak de mi?

genelde kızlar kullanıyor bu tanımı. onu da ekleyeyim.
  • candır ne la? çok sinir bozucu, ben de yaraktır abi diyeyim o zaman alla alla. bir de "xxx iyidir." şeklinde bir kalıp kullanan insanlar var onlar da ayrı bi olay.
  • bu kelimeyi bir yazıda görünce kendimi camdan aşağı atasım geliyor. o derece iğreniyorum bu kelimeden.