• --- spoiler ---

jöle ile tıkandığı için çalışmayan şeker makinesini çalıştırmak, yine tıkanan bir boru yüzünden kuruyan limonata gölünü tekrar eski şanına kavuşturmak ve böylece ağlayan ejdarhayı mutlu etmek, yetiyi uyandırmak*, naneli çayırdaki boynuzsuz unicorna şekerlerden boynuz yapmak gibi görevleriniz olan oyun. şu an 68. bölümdeyim ve çikolata içine sıkışan paskalya tavşanını kurtarmaya çalışıyorum.

--- spoiler ---

görüldüğü üzere amacı olan bir oyun*

millet hiç bir oyunun konusunu takip etmezken, ben candy crushta bile dayanamıyorum. göründüğü kadarı ile kimse konusu ile ilgilenmiyor ama ben yine de spoiler yazdım. çünkü ben iyi bir insanım.
  • bağımlıları için hakkında bir kamu spotu reklamı hazırladığım oyun. eğer 171 sağlık bakanlığı candy crush bıraktırma hattını ararsanız size yardımcı olacaklarına eminim. reklam metni şu şekilde, umarım yetkililere bir yardımım dokunur:

erkek: 45 saat candy crush oynadım.

kadın: ben oynamadım ama işyerine gidiyorum, patronlar mesela performans değerlendirmesi yapsınlar "candy crush oynadın mı?" diye soruyorlar. "oynamadım" diyorum, "yanında oynayan var mı?"... "var" diyince "ondan fazla sen zehirlenmişsin" diyorlar.

erkek: "oğlum sen candy crush oynuyor musun?" dedim, müdür karşımda... "evet" dedi. "oğlum sen niye oynuyorsun" dedim, "baba sen niye oynuyorsun" dedi.. "baba sen niye oynuyorsun" deyince, bişey diyemedim. "haklısın oğlum" dedim...
    starbucks'a gidiyordum, yukarı çıktım. 3 tane canım vardı, "ulan seni oynamiicam" dedim, sildim attım.

dış ses: o henüz geç değilken sosyal hayatı seçti. şimdi sıra sende... 171 candy crush bırakma hattı.
  • bu oyunu şöyle anlatmak istiyorum;

ortamda 5 kişiyiz; telefon saatini ileri alıp hak kazanma hedesinden dolayı, kimsenin telefonun saati doğru değil. biri gelecek haftada yaşıyor, diğeri 2014'e çoktan girmiş. telefonunun saatini düzeltse, 2.5 sene can bekleyecek insan var lan.
  • facebooktaki artkadaşlarimin hiçbir halta yaramadiğini, hiçbirinin gözüktüğü gibi yardimsever olmadiğini bana gösteren oyun.

sağolsun ergen kuzenim yetişti imdadima da geçtim engeli.
  • bu oyunu genellikle ipad'den oynuyorum. dün akşam oynarken hamlem bittiğinde hamle satın almak üzere tıkladım, ancak kredi kartımda para olmadığını bildiğim için, içim rahattı. bi baktım, onaylandı. "aa" dedim, "açık falan var demek ki şu an!"

sonra defalarca (sanırım 25 kez falan) o 1.75 lik hamlelerden satın aldım. sonra şekerin üzerini şeritlemeyi satın aldım (71 tl). sonra 10 kez falan da şeker kırmayı satın aldım (3.5 tl).

sonra appstore açıldı. fatura bilgilendirmeleri bilmemne çıktı. annemin kredi kartının numaralarını orada gördüm.
    daha fazla yazamayacağım sözlük.
  • bu oyunda bazı bölümlerde çıkan çikolatanın hammaddesini veren kakao üreticilerinin kakao toplarken kullandıkları el arabasının tekerinin piminin üretildiği demiri madende çıkaran işçinin öğle yemeğinde yediği ekmeğin buğdayını üreten çiftçinin yedi sülalesinin cinsini cibiliyetini sikeyim.. böyle oyun mu olur lan..
  • 23. seviyesini , jölesini siktiğim oyundur baba. sinir krizleri geçirtecek, geçemiyorum. iq'su 75 altı olan bir kız anasının bilmemneresine kadar oynamış, benimle taşak geçiyor. kırdırıcak bana bilgisayarı.
  • 97. bölümden bildiriyorum. bu yol cok boktan bir yere çıktı gelmeyin sakın.
  • renk körü olduğum için oynayamadığım oyun.

çok ilginç lan. tüm renkler benzer gibi. yan yana getiremiyorum hiç. hamle bile yapamıyorum aq. ayrıca renkleri ayırt edeyim diye odaklanıyorum otuz saniyeden sonra kafam zonkluyor.

o yüzden 1. levelde takılı kaldım durdum:)
hesabın var mı? giriş yap