şükela:  tümü | bugün
  • az evvel bein sports aracılığıyla öğrendiğim, caner erkin'in mete kalkavan'a küfür etmesi sebebiyle 2 yıl hapsi istenmesi olayı.

edit: @knemsiz iletmemi rica etti:

"hocam merhaba, ben eski bir futbol hakemiyim. yazar olmadığım için yazamıyorum, bu nedenle mesaj yoluyla ileteyim dedim. bildiğim kadarıyla bir yasa türk ceza kanunu'nun sporda uygulanmasını engelliyor. yasa numarasını hatırlamıyorum ama hukukçular bilir. dolayısıyla bir kişi sporcu vasfı ile spor müsabakası esnasında o spora ait talimatlarla uygun bir şekilde cezalandırılmışsa tck uygulanmaz diye biliyorum. ama sahada bir oyuncu silah çekip hakemi vurursa bununla ilgili talimat maddesi olmadığı için ve yapılan fiilin spor bünyesinde kabul edilebilir bir fiil olmaması nedeniyle tck uygulanır. şimdi bu küfür olayı tff disiplin talimatında yer alan, dolayısıyla sporun içerisinde kabul edilen bir fiil ve bu talimata uygun olarak cezalandırılmış. bu nedenle tck uygulanamaz olması gerekiyor. yine de bir hukukçu ile teyit etmekte yarar var.
  • caner erkin 2 yil hapis alacaksa emsal teskil eder.

bu karara gore de emre belozoglu iki kez agirlastirilmis muebbet hapis yatar. adam 16 yasindan beri hakemlere kufur ediyor, basin mensuplarina sahada kol gecirme hareketi yapiyor, hatta takim arkadaslariyla beraber gazeteci dovuyorlar.
  • 2 yıllık ceza paraya çevrilirde... de......

küfüre hapis cezası alıyorsa millet bu volkan veya emre'nin güneşi görmemesi gerekiyor.
  • caner erkin başlığına da yazdım, buraya da yazıyorum. eğer böyle bir şey olursa, ömrüm boyunca caner erkin sevmemiş olan ben, çıkar yürürüm amk. ilk defa bir futbolcu için yaparım bunu. fanatik değilim ama bu yapılan has orulluktur.
  • (bkz: nevzat demir basılsın caner erkin asılsın)

tanım: medrano sirki'ne benzeyen bir ülkede gerçekleşmiş olay.
  • cezaevlerinde ki kader mahkumlarının çektiği çile azdı sanki bir de bu çıktı.
  • daha iki üç gün önce sıradan bir futbolcu reis-i cumhur ile düğün fotoğrafı çektiriyor, adamlık dersi veriyor, uçakta gazeteci dövüyor, dövmeye çalışıyor, yetmiyor geçen sene maç çıkışı 24 kişilik kadronun yarısı gazetecilere saldırıyor, darp ediyor, yumruk atıyor, tekme atıyor bırakın ceza almayı as olanlar 1 maç dinlendiriliyor, yedeklere ve oynamayan futbolculara 5 maç ceza verip tahkim ile 3 maça indiriliyor.

daha sonra bir futbolcu saha içinde hakeme küfür ediyor, bu oyuncuya ceza verebilmek için talimatname değiştiriliyor, kanun yazılıyor ve spor tarihimizde ilk defa bir futbolcuya kamera görüntülerinden rekor ceza veriliyor.

yetmiyor, hakkında kamu görevlisine küfürden 2 yıl hapis istemi ile dava açılıyor.

o gün orada hakeme sövmeyen beşiktaş taraftarı sayısı bi elin parmaklarını geçmez, tespit edin kameralardan 40.000 kişiye 2 yıl hapis istemi ile dava açın götünüz yiyorsa, caner küfür ettiyse biz de ettik. passolig neden var? donumuzun rengine kadar öğrendi passolig, kart elimizde, oturduğumuz yer belli sövdüğümüz yer belli, adımız belli. açın hadi dava.

kız kardeşlerimiz, ablalarımız, annelerimiz toplu taşımada taciz edilir, yürürken taciz edilir, gece taciz edilir, gündüz taciz edilir bu kamusal düzeni korumakla görevli yetkili abiler ne hikmetse sessiz kalır, savcılar bu tacizler hakkında takipsizlik kararı verir mahkemeler cezayı erteler, göstermelik para cezası verir.

orospu çocuğunun teki çıkar hamile kediye sokak ortasında tekme atar, güvenlik kamerasından yüzü gözü cismi bellidir, kameradan futbolcunun dudağını okuyan güçler, yüzü gözü açık adamı bulamazlar.

yazık.

bunun futbolculukla, taraftarlıkla beşiktaşla da alakası yok. birazcık iq sahibi her birey şu cezaların ya da yaptırımların saçmalığını görür zaten.
  • ömrüm boyunca caner erkin sevmemiş olan ben, bu karar vesilesi ile diğer terbiyesiz oyuncuların da maç içerisinde kendi işleriyle meşgul olmalarına örnek olacağı için bir nebze mutlu olurum.
  • birazdan düne kadar berkay tezahuratları yapan, karısı bunu aldattı diye tribünden koro halinde dalga geçen güruhun savunmaya geleceği olay.