şükela:  tümü | bugün
 • türkçü turancılar derneği genel başkanı, ötüken dergisi imtiyaz sahibi, dava adamı.

  inandığı değerlere bu denli sahip çıkan insanları görünce, yoldaşını bırakıp dönmeyen insanlara dair umutlarım artıyor.

  tanrı dağında görüşmek dileğiyle, kutlu insan.
 • adamın adamı değil davanın adamı olmuş vatansever,türkçü-turancı kişilik.
 • net bir adam. kesinlikle politik değil. ayrıca feyz aldığım kişilerden birisidir.
 • türkçü yazar.

  bu ara kitaplarını okuyorum; tespitler, çözümler dört dörtlük!

  sağolsun bir de imzalı kitabını gönderdi...
 • türkçülüğü sömüren, türkçülük üzerinden prim yapıp takipçi kasmaya çalışan bir yazar.

  osman pamukoğlu kendisine ne ettiyse artık, şiddetli kin güdüp ona karşı bilenmiş. neresinden baksanız anlaşılması güç ve tutarsız bir yazı... osman paşa'ya 'şarlatan' demek senin haddine mi? facebook üzerinden klavye delikanlılığı yapmak bu kadar basit mi?

  senin vasfın ne ki osman paşa'yı hakaretlerle tenkit ediyorsun? bu memleket, bu vatan için ne yaptın? dağlarda mı çatıştın, pkk'ya kan mı kusturdun, ordular mı yönettin ne yaptın ki generallik seviyesine kadar yükselip emekli olmuş bir insana 'şarlatan' diyecek cüreti kendinde buluyorsun?

  bak, adamı siyaset arenasında beğenmezsin, olabilir. kısaca 'askeri olarak başarılı ama siyasete atılıp yaptıklarını tasvip etmiyorum' dersin, herkes saygı duyar. fakat generallik rütbesine kadar çıkmış bir adama 'şarlatan' demek senin şarlatanlığını ve seviyesizliğini ortaya koyuyor sevgili caner kara. osman pamukoğlu seni ciddiye alır mı acaba? almaz, alınacak bir adam değilsin zira. osman paşa seni askerlikte emir eri olarak bile kullanmaz hatta, öyle söyleyeyim.

  'türkçülerin önderi' sıfatıyla facebook'a çıkıp türk milletine mal olmuş önemli şahıslar hakkında klavye başından cahil cesaretiyle ahkam kesiyorsun. birlik ve beraberliği önemseyip bu gayede adımlar atmak varken herkesi ötekileştirip 'bu böyle, bu şöyle, bu yaramaz, bu iyi değil' mealinde gereksiz çıkışlara giriyorsun. zaten yeterince bölünmedik mi? ayrışmadık mı? daha neyin ısrarını ediyorsun sen?

  bugün osman pamukoğlu, yarın ümit özdağ, öbür gün sinan oğan, diğer gün bir başkası... herkes bir şekilde elini küçük ya da büyük bir kayanın altına sokuyor ve elinden geldiğince bu alanda mücadele ediyor. sen kalkıyorsun kariyeri başarılarla dolu bu insanlara 'laf söyledi bal kabağı' şeklinde hakaretler ediyorsun.

  bak azizim! ismini sömürdüğün nihal atsız var ya, vakti zamanında atatürk ve partisini çok tenkit ederdi. ne zamana kadar biliyor musun? adnan menderes hükümetini görüp akabinde ömrünün son günlerine kadar şahit olduğu bir dolu rezalete kadar... adam atatürk'ün bizzat kendi hazırladığı tarih ders kitaplarının içeriğini bile alıp yerden yere vuruyordu, düşün. fakat sonra ne oldu? aynı atsız çıktı ''korkarım bu memlekette atatürk'ü savunan bir ben kalacağım. çok aşırı ve haksız atatürk düşmanlığının propagandası yapılıyor.'' dedi. neden bi anda tenkitçilikten uzaklaştı biliyor musun? 1950'den itibaren başlayan siyasi yönetimlerin ne kadar berbat, memleketi ne kadar perişan vaziyete getirdiğini gördü de o yüzden uzaklaştı. adam ''biz atatürk ve partisini tenkit ediyorduk ama meğer eleştirinin dozunu fazla kaçırmışık, şimdi o dönemleri mumla arıyoruz'' deyip taassupla mücadeleye girişti. çünkü 1950'den sonraki dönemlerde atatürk ve partisini eleştirecek lükse sahip değildi... o dönemden itibaren memlekette daha büyük sorunlar zuhur etmiş, ismet paşa'yla bile yarışamayacak siyasetçiler topluluğu patlak vermişti.

  işte, senin de bu dönemde osman pamukoğlu ve onun gibilerini hakarete varan ifadelerle tenkit etmeye lüksün yok caner kara! osman pamukoğlu'na gelene kadar eleştirilmesi, hatta yerden yere vurulması gereken kaç tane insan müsveddesi var bu memlekette... biz sanki harikulade siyasi bir yükseliş, bir altın çağ yaşıyoruz da sen kalkıyorsun böyle bir zamanda osman pamukoğlu'na 'şarlatan' deme cüretinde bulunuyorsun. biraz içinde bulunduğumuz şartları ve imkanları düşün, mukayese et, tarihten ve adını sömürdüğün atsız'dan ders çıkar da kendine gel. her insanı didik didik edip açığını aramaya çalışırsak olduğumuz yerde sayarız. ben sana atatürk'ün de, atsız'ın da senle ya da başka kesimlerle uyuşmayan bir ton açığını yazarım. kimse dört dörtlük değil, mühim olan sarf edilen çaba ve niyet.

  caner kara ve teşkilatı gibi böyle dar bakış açısıyla meselelere çözüm getirmekten ziyade meseleyi daha da çözülmez hale sokan insanlar olduğu sürece türk milliyetçileri kaybetmeye mahkumdur. siyasi arenaya hdp gibi terörist partisi bile girerken siz öyle bakar kalırsınız, hem de senelerdir. bilmem anlatabiliyor muyum?

  son olarak şunu da söylemek istiyorum: önderi olduğun genç atsızlar grubu daha türkçeyi bile kullanmaktan aciz insan yığınıdır. enver paşa'nın ölüm yıldönümünde siz kalkıp böyle bir paylaşım yaparsanız, millet size bir tarafıyla güler. aynı görseli sen de facebook hesabından paylaşmışsın, daha ne diyeyim? enver paşa, atatürk, atsız sizi görse sopayla kovalardı emin olun. daha türkçeyi kullanmaktan aciz, özne-yüklem uyumsuzluğundan bihaber insanların 10'dan fazla kitabı olan osman pamukoğlu'nu eleştirmeye kalkması, hakikaten cahil cesareti oluyor bana kalırsa. birazcık olsun aynaya bakıp kendinize çekidüzen vermenizde fayda var kanaatindeyim.

  not: enver paşa'yla ilgili paylaşımı anlamayanlar şu yazıma bakabilir: (bkz: #69962945)
 • kendisini türklüğün bekasına adamış olup, ilerici ve büyük atatürkçü, lider vasfının yanında hayranlıkla takip ettiğim ender insanlardan biridir. aynı zamanda facebook sosyal medya hesabı da takip edilesidir. şuradan
 • özellikle şiirlerine bayıldığım şair, yazar. kullandığı asi dil'de kendimi buluyorum. kalemine sağlık...
 • ...

  geçmesin geri gelen o mektubun yarası,
  selim pusat sorgusu,bir mektebin sırası,
  yurt olmaya yetmesin iki kutbun arası

  atam’a süngülerim, kılıçlarım yar olsun,
  “vaktiyle bir atsız varmış”, var olsun!

  ...

  onbaşı pars alamaz, almıla'nın alını,
  ne de yüzbaşı selim, güntülü'nün gülünü,
  kralların taçları çözemez bu düğümü,

  sezar olsun, şah olsun, sultan olsun, çar olsun,
  "vaktiyle bir atsız varmış", var olsun!

  ...

  dizeleriyle hüseyin nihal atsız'ın eserlerine gönderme yapan kalemi sağlam türkçü kişilik. böyle insanlar bana umut veriyor.
 • dava adamı, aynı çağda yaşadığımız, türkçü yolbaşçılarının adlarıyla yan yana adı yazılacak büyük türkçü, şair, yazar. . kalemine yüreğine sağlık.

  namık kemali, ziya gökalpi, atsızı göremedik ama caner başkanla aynı çağda yaşıyoruz.
 • tayma tayma!
  sorgu

  bana kendi hikayeni anlatma!
  ben kendi yolumda kendim giderim.
  cennetle aldatma, cehennem satma
  hikayenden büyük dava güderim.

  hurinin saçını, döşünü bana anlatma!
  kendinden hayır haber ver.
  dünyadan ne düştü senin payına?
  ne kadar hayrını gördü fakirler

  kimlere bölündü elinde kalan?
  çıplak giydirdin mi, aç doyurdun mu?
  kıldığın namazdan banane ulan!
  kendini başkası için yordun mu?

  kimseye bir faydan olmadan böyle
  mübarek oldu mu bin bir hatimin?
  iftarlık sofrandan ne eksik söyle
  halini sordun mu dulun, yetimin?

  pastırmalı, kavurmalı ramazan
  fakirin halinden neler anlattı?
  iftarın, orucun, sahurluk sofran
  çöpten ekmek toplayana ne kattı?

  sanane kıldığım, tuttuğum benim!
  aç kimdir, tok kimdir? onu bana sor!
  kafanı yormasın imanım dinim!
  sen hali hatırı garibana sor.

  bana sütten ırmağını anlatma!
  üşüyenle üşüdüysen dinlerim.
  yata yata uçulmuyor uçmağa
  bir parmağa işediysen dinlerim

  hoşgeldin, komşusu hısımı aç yatan,
  allah kabul etsin hacını senin.
  kimlerdi kuyuya seninle taş atan,
  şeytan anladı mı hıncını senin?

  gözümüz yollarda bekledik hacım,
  çöllerden çin malı neler getirdin?
  bıraktığın gibi vatanda geçim,
  bir zemzem eksikti şükür getirdin.

  cezvene aşkına ibretle baktım,
  öyle imrendim ki inan huşuna.
  oturdum haline bir ağıt yaktım,
  tez kavuş inşallah ecel kuşuna.

  kabul olsun amin! zikirin, duan.
  elinden tuttuysan bir tek düşkünün
  senden razımıdır bir tek gariban?
  hayrini gör aman cennet köşkünün

  cennette gururla dolaş hemşerim!
  bu yanda yüzünün akı ne var ki?
  hepiniz firdevse çıkın dilerim
  dünya birazcık düzelir belki.

  herkeste herkesin bir hakkı vardır.
  bu fani dünyada cennetin olsun
  secdeye eğilde, düşeni kaldır.
  tayma'nın cenneti al senin olsun!

  tayma