şükela:  tümü | bugün
 • türkçü turancılar derneği genel başkanı, ötüken dergisi imtiyaz sahibi, dava adamı.

  inandığı değerlere bu denli sahip çıkan insanları görünce, yoldaşını bırakıp dönmeyen insanlara dair umutlarım artıyor.

  tanrı dağında görüşmek dileğiyle, kutlu insan.
 • kendisini sosyal medyadan uzun süredir takip ettiğim türkçü şahsiyet. fikirlerini beğenirsiniz beğenmezsiniz lakin hep saygı duyacağınız aşikar. zira dün neyse bugün de aynı şeyleri söylüyor.
 • net bir adam. kesinlikle politik değil. ayrıca feyz aldığım kişilerden birisidir.
 • türkçü yazar.

  bu ara kitaplarını okuyorum; tespitler, çözümler dört dörtlük!

  sağolsun bir de imzalı kitabını gönderdi...
 • "kara beçkem" ve "karın ağrısı" kitaplarını çok beğendim. ayrıca kısa zaman önce "sentez ihaneti" adlı kitabı da ötüken sahaf'da satışa çıkmıştır.
 • türkçülüğü sömüren, türkçülük üzerinden prim yapıp takipçi kasmaya çalışan bir yazar.

  osman pamukoğlu kendisine ne ettiyse artık, şiddetli kin güdüp ona karşı bilenmiş. neresinden baksanız anlaşılması güç ve tutarsız bir yazı... osman paşa'ya 'şarlatan' demek senin haddine mi? facebook üzerinden klavye delikanlılığı yapmak bu kadar basit mi?

  senin vasfın ne ki osman paşa'yı hakaretlerle tenkit ediyorsun? bu memleket, bu vatan için ne yaptın? dağlarda mı çatıştın, pkk'ya kan mı kusturdun, ordular mı yönettin ne yaptın ki generallik seviyesine kadar yükselip emekli olmuş bir insana 'şarlatan' diyecek cüreti kendinde buluyorsun?

  bak, adamı siyaset arenasında beğenmezsin, olabilir. kısaca 'askeri olarak başarılı ama siyasete atılıp yaptıklarını tasvip etmiyorum' dersin, herkes saygı duyar. fakat generallik rütbesine kadar çıkmış bir adama 'şarlatan' demek senin şarlatanlığını ve seviyesizliğini ortaya koyuyor sevgili caner kara. osman pamukoğlu seni ciddiye alır mı acaba? almaz, alınacak bir adam değilsin zira. osman paşa seni askerlikte emir eri olarak bile kullanmaz hatta, öyle söyleyeyim.

  'türkçülerin önderi' sıfatıyla facebook'a çıkıp türk milletine mal olmuş önemli şahıslar hakkında klavye başından cahil cesaretiyle ahkam kesiyorsun. birlik ve beraberliği önemseyip bu gayede adımlar atmak varken herkesi ötekileştirip 'bu böyle, bu şöyle, bu yaramaz, bu iyi değil' mealinde gereksiz çıkışlara giriyorsun. zaten yeterince bölünmedik mi? ayrışmadık mı? daha neyin ısrarını ediyorsun sen?

  bugün osman pamukoğlu, yarın ümit özdağ, öbür gün sinan oğan, diğer gün bir başkası... herkes bir şekilde elini küçük ya da büyük bir kayanın altına sokuyor ve elinden geldiğince bu alanda mücadele ediyor. sen kalkıyorsun kariyeri başarılarla dolu bu insanlara 'laf söyledi bal kabağı' şeklinde hakaretler ediyorsun.

  bak azizim! ismini sömürdüğün nihal atsız var ya, vakti zamanında atatürk ve partisini çok tenkit ederdi. ne zamana kadar biliyor musun? adnan menderes hükümetini görüp akabinde ömrünün son günlerine kadar şahit olduğu bir dolu rezalete kadar... adam atatürk'ün bizzat kendi hazırladığı tarih ders kitaplarının içeriğini bile alıp yerden yere vuruyordu, düşün. fakat sonra ne oldu? aynı atsız çıktı ''korkarım bu memlekette atatürk'ü savunan bir ben kalacağım. çok aşırı ve haksız atatürk düşmanlığının propagandası yapılıyor.'' dedi. neden bi anda tenkitçilikten uzaklaştı biliyor musun? 1950'den itibaren başlayan siyasi yönetimlerin ne kadar berbat, memleketi ne kadar perişan vaziyete getirdiğini gördü de o yüzden uzaklaştı. adam ''biz atatürk ve partisini tenkit ediyorduk ama meğer eleştirinin dozunu fazla kaçırmışık, şimdi o dönemleri mumla arıyoruz'' deyip taassupla mücadeleye girişti. çünkü 1950'den sonraki dönemlerde atatürk ve partisini eleştirecek lükse sahip değildi... o dönemden itibaren memlekette daha büyük sorunlar zuhur etmiş, ismet paşa'yla bile yarışamayacak siyasetçiler topluluğu patlak vermişti.

  işte, senin de bu dönemde osman pamukoğlu ve onun gibilerini hakarete varan ifadelerle tenkit etmeye lüksün yok caner kara! osman pamukoğlu'na gelene kadar eleştirilmesi, hatta yerden yere vurulması gereken kaç tane insan müsveddesi var bu memlekette... biz sanki harikulade siyasi bir yükseliş, bir altın çağ yaşıyoruz da sen kalkıyorsun böyle bir zamanda osman pamukoğlu'na 'şarlatan' deme cüretinde bulunuyorsun. biraz içinde bulunduğumuz şartları ve imkanları düşün, mukayese et, tarihten ve adını sömürdüğün atsız'dan ders çıkar da kendine gel. her insanı didik didik edip açığını aramaya çalışırsak olduğumuz yerde sayarız. ben sana atatürk'ün de, atsız'ın da senle ya da başka kesimlerle uyuşmayan bir ton açığını yazarım. kimse dört dörtlük değil, mühim olan sarf edilen çaba ve niyet.

  caner kara ve teşkilatı gibi böyle dar bakış açısıyla meselelere çözüm getirmekten ziyade meseleyi daha da çözülmez hale sokan insanlar olduğu sürece türk milliyetçileri kaybetmeye mahkumdur. siyasi arenaya hdp gibi terörist partisi bile girerken siz öyle bakar kalırsınız, hem de senelerdir. bilmem anlatabiliyor muyum?

  son olarak şunu da söylemek istiyorum: önderi olduğun genç atsızlar grubu daha türkçeyi bile kullanmaktan aciz insan yığınıdır. enver paşa'nın ölüm yıldönümünde siz kalkıp böyle bir paylaşım yaparsanız, millet size bir tarafıyla güler. aynı görseli sen de facebook hesabından paylaşmışsın, daha ne diyeyim? enver paşa, atatürk, atsız sizi görse sopayla kovalardı emin olun. daha türkçeyi kullanmaktan aciz, özne-yüklem uyumsuzluğundan bihaber insanların 10'dan fazla kitabı olan osman pamukoğlu'nu eleştirmeye kalkması, hakikaten cahil cesareti oluyor bana kalırsa. birazcık olsun aynaya bakıp kendinize çekidüzen vermenizde fayda var kanaatindeyim.

  not: enver paşa'yla ilgili paylaşımı anlamayanlar şu yazıma bakabilir: (bkz: #69962945)
 • şu anda facebook'ta canlı yayında atsız beğ'in hayatını anlatmaktadır.

  https://www.facebook.com/…/videos/1694663147253084/
 • yazılarını, eleştirilerini cok makul buldugum, dusunen ve haysiyetli bir şahıs portresi çiziyor. cok derinlerini bilmem nedir ne degildir fakat bu zamana kadar yaptigi paylasim ve soylesilerinde zerre yanlisa rastlamadim. turk irkcisi degildir bildigimiz manada kendi soylemiyle ben bunu anlıyorum. turkcudur ve olması gerektigi kadardır. arkasinda buyuk bir guc oldugunu da sanmıyorum kendi inandıkları ve ulkusu disinda. gerci araplasmanın onune gececek her turkcuye cevaz veririm o baska bir konu fakat bu arkadas donanımlı biri hakkını teslim etmek gerekir. yukarda baska bir yazar epey elestirmis fakat biraz subjektif konular oldugunu dusunuyorum. takip ediyorum ve turk islam sentezinin yanlislarini ve carpikliklarini lanse ettigi icin de tesekkur ediyorum. benim puanim 9.
 • kendisini türklüğün bekasına adamış olup, ilerici ve büyük atatürkçü, lider vasfının yanında hayranlıkla takip ettiğim ender insanlardan biridir. aynı zamanda facebook sosyal medya hesabı da takip edilesidir. şuradan