şükela:  tümü | bugün
1746 entry daha
 • islam ülkede hakim olup şeriat mahkemeleri kurulduğu vakit kimse caner taslaman hödüğü şu ayeti nasıl yorumlamış diye sormaz. bu ve benzeri kendilerince islam'ı yumuşatan, modernize etmeye çalışan insanlar ara geçiş formu gibiler. devrim olunca şeriat ilk bunları yer. sen kimsin kafana göre islam yorumluyorsun? hayırdır evrim falan? bu şekilde konuşursa tam şeriat hukukuna hakim değilim ama muhtemelen kendisinin de kafası kesilir.

  laik ülkede böyle atıp tutmak kolay caner taslaman.

  bu ve benzeri kişiler "ilhamlarını gökten almayan" liderlerin kurdukları özgür ve laik ülkede çıkıp amaçsızca saçma sapan şeyler söyleyip insanların kafalarını bulandırmaktan başka bir şey yapmıyorlar.
 • şu an cnn türk'teki gündem özel programında konuşmakta.

  programın konusu: insanın anlam arayışı
 • "bizi yaratıp, etten kemikten bir halde dünyaya getirmeye gücü yetenin öldükten sonra tekrar yaratmamasına engel mi var"

  dedi dün tv8de..

  survivor'un finalini izlemek için açmıştım..

  yemin ediyorum, survivor sabriye bundan daha donanımlıdır..

  en azından iki halka atıyor, bi çemberden geçiyor..

  felsefe profesörü.. ahiretin olduğuna kanıt için şu yukarıdaki cümleyi kuruyor..

  lan şen kardeşler kaavesinde dayıdan bi farkın olsun dimi.. o kadarını kaavedeki dayı, okeyi dışarı vururken dahi der.

  bi de bu adamın görüntüsünün altında marmara üniversitesi falan yazmıyor mu, koca üniversitenin imajı bi anda yerle bir oluyor amk..
 • islam hukukuna gore konusuruyor, felsefesini de bu yonde kullaniyor. dolayisiyla yaratan öldükten sonra da diriltir bu islam hukukuna gore yaptigi bir cikarimdir.

  karsisinda bir ateist oldugunda asla bu konudan yurumuyor, yani islam hukukuna girmiyor, onu bilimsel olarak ve pozitif felsefeyle zaten opuyor. bu yuzden kuduruyor ateistler.
 • boş konuşma konusunda profesör ünvanını hak etmektedir.
  eğer dindar olup da pek bilgiliyim diye geçinenlerin tanrının varlığını ispatlama argümanları bu kişi gibiyse vay hallerine. felsefeciyim deyip bu derece alakasız bağlantılar kurmak, anlamsız çıkarımlar yapmak, son derece sığ ve tekdüze düşünebilmek. kendisinden yüzlerce yıl önce yaşamış felsefeciler mezarında ters dönüyordur.
 • ateistlerin karalamaya çalıştığı bilge akademisyen.

  şu anda hem cnn türk hem de habertürkte konuşmaktadır. cnn türk'te kendini solunum koçu! olarak tanıtıp saçmalayan kişiye ateistlere verdiği gibi ders vermektedir.

  kendine ait web sitesi olan www.canertaslaman.com da yer alan biyografisi şöyledir:

  caner taslaman, ilk, orta ve lise eğitimini doğduğu şehir olan istanbul'da bitirdi. kimya mühendisi bir annenin ve doktor bir babanın oğlu olarak küçük yaşlardan itibaren doğa bilimleri ile ilgilendi. boğaziçi üniversitesi sosyoloji bölümü'nde üniversite eğitimini tamamladı. üniversite eğitimi sırasında antropoloji, din sosyolojisi, bilgi sosyolojisi gibi alanlarla ilgilendi. marmara üniversitesi felsefe ve din bilimleri bölümünde, big bang teorisi'nin felsefe ve teoloji ile bağlantısı üzerine yaptığı teziyle yüksek lisans, evrim teorisi'nin felsefe ve teoloji ile bağlantısı üzerine yaptığı teziyle doktora derecesini kazandı. daha sonra ise kuantum teorisi'nin felsefe ve teoloji ile bağlantısı üzerine yazdığı kitapla doçent oldu, yine bilim-felsefe-din üçgenindeki çalışmalarıyla profesörlük derecesini de aldı. ayrıca "küreselleşme sürecinde türkiye'deki islam" çalışmasıyla ikinci doktorasını istanbul üniversitesi siyasi bilimler fakultesi'nde tamamladı. ilk olarak tokyo üniversitesi'nde daha sonra oxford üniversitesi'nde post doktora çalışmaları yaptı. harvard üniversitesi'nde ve cambridge üniversitesi'nde misafir akademisyen olarak bulundu. son dönemdeki çalışmalarında ve yurtdışında bulunduğu üniversitelerde en çok odaklandığı konu modern bilim-felsefe-din ilişkisi olmuştur. yıldız teknik üniversitesi felsefe bölümü'nde profesör öğretim üyesidir.

  bilim-felsefe-din ilişkisi, küreselleşme ve islam, kuran ve bilim, din felsefesi, bilim felsefesi, fizik felsefesi ve biyoloji felsefesi en çok ilgilendiği alanlardır.
 • sağlam bir deist
  kuantum, evren, evrim teorilerini zorlamadan,

  islam hukuku,
  islam felsefesinin temeli,
  islam hangi din kaynaklıdır,
  ve kuran üstünden,

  içinde gezdirir , 3 posta atar, siyasal islamcıların prensi olmuş .
  şaklaban.
 • cidden bir lobisi olduğuna inanmaya başladığım adamdır.

  daha düne kadar kendince "islam alimi" geçinen birçok araştırmacı gibi gözlerden uzak, ayda bir konferansını verip köşesine çekiliyordu. tv 8'de sahur programı yapmasına müteakip popülaritesi bir anda arşa çıktı beyimizin.

  sadece bu gece bile türkiye'nin en çok reyting alan iki haber kanalında birden programı eş zamanlı yayınlanıyor.
  -habertürk
  -cnntürk

  acun abisinin elinden tutmasıyla yeniden keşfedilen cevher, siyasal islamcıları pek memnun etti demek..

  cübbeli ahmet out caner taslaman in
 • tokyo ve oxford da doktora yapmis, harvard ve cambridge universitelerinde akademisyen olarak bulunmus birini elestiren eksi yazarlarinin cogu 2 yillik meslek yuksekokulu mezunu, durum o kadar vahim. comarlara bak sen.
 • caner taslaman yada benzeri kişilerle sorunu olan tipler. içlerinde bulunduğu inançsızlık batağında yaşamaya çalışırken, nefret ettikleri dini prensiplerin, aslında islamın prensibi olmadığını görmelerindendir.

  bu prensipleri doğru dürüst ve tutarlılıkla anlatan kişilere karşı açtıkları savaş kendi iç tutarsızlıkları ile çelişmelerinden ve doğru güzel sözleri bastırma telaşından kaynaklanmaktadır.
27 entry daha