şükela:  tümü | bugün
1909 entry daha
  • bilimsel birikimini altyapısını bilemem ama nezaket ve saygıdan pek nasibini almadığını şu an cnntürk te gündem özel programında cem say'ın konuşması sürekli bölerek göstermekte
  • televizyonda hiç izlemedim ama derslerinde çok dolu olduğunu düşündürmüş profesördür.
  • (bkz: renault talisman)

ismini ne zaman sol tarafta görsem içimden bunu diyorum. kusura bakmayın ama itiraf etmek zorundaydım. size iyi forumlar
  • her konuda uzman kesilen hadsiz kişilik.

karşısında boğaziçi üniversitesi'nde doktorasını artificial intelligence üzerine yapmış bir akademisyen varken, sözünü keserek yapay zeka hakkında adama "ders" veriyor.

ayrıca sinirbilim konusunda da "uzman" gibi ahkam kesmeye devam ediyor saygısız.

gün geliyor ekonomist oluyor, gün geliyor kuantum fizikçisi. nasıl bi kapasiteymiş bu ya. nasa, cia nasıl kaçırmış bu arkadaşı hayret!*

şaka bi yana türkiye'de bilimin nasıl ilerlediğini şu adamın konuşmalarına bakarak anlayabilirsiniz. yurt dışında bir konuda yıllarca çalışıp uzman olan kişiler söz sahibi olabilirken, ülkemizde her konuda üstün körü bilgiye sahip cahil kişiler tv programlarından eksik olmuyor.

zaten gerçekten başarılı bir "akademisyen" olsaydı bu adam, yayın falan yapardı ünlü dergilere de, alıntılanırdı. her gün tv köşelerinde gezmezdi. ne kadar başarısız olduğunu google scholar'da ismini aratıp, alıntılanma sayısına falan bakarak anlayabilirsiniz.*
  • alıntılanma sayısı koca bir sıfırmış. bir üstteki şahıs sanırım herkesi kendi gibi araştırmayan, cahil biri olarak sanıyor.

sadece benim saydığım kadarıyla makaleleri ve kitapları 200'e yakın alıntılanmış bir profesördür kendisi.

isteyen bakabilir.

cahil olabilirsiniz, bu anlaşılabilir bir şey fakat cahil olduğunuzu ulu orta yazmak? bilemedim.
  • bilimsel yöntemden haberi olmayan, cahil caner taslaman fanboylarıyla uğraşıp zaman kaybetmek istemediğim için skocax nickli yazarın entrysini öneriyorum taslaman'ın "müthiş" akademisyen kimliği hakkında. her şey açıklanmış zaten.

(#68907251)

tanım: cahil insanları saçmalıklarıyla kandırmayı iyi beceren tüccar.

edit: fanboylarının küfürlerine maruz kalmamla birlikte kendisi hakkında ne kadar doğru düşündüğümü bir kez daha görmüş oldum. *
  • bu adamı sevemedim bir türlü. gizli kibir.. sürekli öne çıkma çabası.. ne bileyim. yanlış bir şey var.
7 entry daha