şükela:  tümü | bugün
2439 entry daha
  • türkiye'nin en iyi felsefi kitap çevirmeni profesör
  • iki tür adamlar sevmez caner taslamanı

1) ateistler: malum karşılarına alışılmışın dışında sorulan sorulara farklı bakış açısıyla cevap veren ve sus pus eden adam.
    kaç tane ateist karşısında nakavt olmuştu canlı yayında .sizin baş üstünde tuttuğunuz adamlar bile dayanamıyor siz hiç bulaşmayın bence.

2) arap geleneğini din zanneden ve din denilince kitapla çelişen hadislerini örnek gösteren tayfa. caner hoca değilde cüppeli olsun nihat hatipoğlu olsun böyle adamlar lazım bu tayfaya. mesela “ kaynanamla kavga ettim günah mı hocam yada sakal kesmek haram mı “ gibi sorularla gelsin.
    hatta desin ki siz kitabı anlamazsınız bize sorun ki aylık çarkımız dönsün.
  • devecialpay’a ek, dini dedelerinden duyduğun gibi mi yaşayacaksın yoksa gerçek dinin olduğu kitaptan mı?

rehber kur’an, niyet halis ise varsın minör hatalar yapsın. akıl ve kur’anın olduğu yerde huzur var. o herkese yeter.
  • kendisi gibiler hakkında da hadisler bulunan şahıs:

“şunu iyi biliniz ki, bana kur'an-ı kerim ile birlikte onun bir benzeri de verilmiştir. dikkatli olun; koltuğuna kurulan tok bir adamın ‘size sadece şu kur'an lazımdır, onda bulduğunuz helali helal, haramı da haram kabul ediniz yeter!’ diyeceği (günler) yakındır.”

(bkz. ebu davud, sünnet, 5(6), imaret,33; tirmizî, ilim, 10; ibn mace, mukaddime, 2; darimî, mukaddime,49; ahmed b. hanbel, 2/367, 4/131-132, 6/8).

işin ilginç tarafı şu; bu adamlar allah'ın son peygamberinin geldiği dönemden sonra 14 asırdır yanlış anlaşıldığını iddia ediyorlar. yani allah bir peygamber gönderiyor ama 100 yıl sonra mezhep imamlarının kafalarına göre icad ettikleri şekilde kılınıyor namazlar, tutuluyor oruçlar.

14 asırdır kimse anlayamadı bu islamı, bu "hadis yok" diyen zevat anladı. yazık oldu keşke daha önce geleymiş bunun gibiler. 14 asır heba olup gitmezdi!
  • (#107649323) bilgeligin ilk adimi bilmedigin seyleri kabul etmektir. yillarca kimse bulamamis bu adam mi bulmus demek cahilligin daniskasidir. yillarca cogu filozof bu argumanla halkin sorgulamadigi kurallari sorguladi diye cezalara carptirildi. bu adamin kotu dedigi bir sey yok. kitap da her sey yaziyor, baska bir kaynaga ihtiyac yok diyor basitce. bunun nesi zorunuza gidiyor? ınsanlara kole olmaya niye bu kadar meraklisiniz?
  • 1400 yıldır bu ümmet islam'ı yanlış anladı, taslaman doğru anladı. beni güldüren adam.
  • muhtemelen hayatında yalnızca kendisinin çevirdiği kitapları okuyan kişiler için "türkiye'nin en iyi felsefi kitap çevirmeni profesör" olan din bükücüsü.
  • 1400 yol boyunca herkes islamı yanlış mı anlıyor ?
    adam bir hadisi kanıtmak için yine farklı bir hadisle bunu ispatlamaya çalışıyor. anlaşılmayan şu biz tüm hadisleri görmezden gelmiyoruz öyle bir şey haddimize değil kitapla çelişen akıl mantığa sığmayan hadislerden bahsediyoruz.

-hala 2020 yılında şeyhlerin eteğini öpüp şirke giren var ve bunu en doğru gören

-hala “ dinden çıkan öldürülür “ iftirasına inanan var ( dinde zorlama yok )
    -hala sen bu cemaattesin yanlış yoldasın sen bu mezheptesin doğru yolda değilsin diyen adamlar var.( parçalara ayrılmayanı emirleri durduğu halde )

he doğru şimdi sorsam suuudi arabistan’da sana göre gerçek şerait yönetiyor ama sor bakalım filistin’e kaç defa yardım etmiş ?
    bunun gibi 10 tane sayarım sana.
    onların yaşadığıda gerçek din sonuçta milyonlarca insanın yaşadığı dini biz yanlış anlamış olamayız.
  • caner taslaman, yaşar nuri öztürk gibi adamlardan din öğrenilmez. sadece biraz gülmek için izlenir, gülünür ve kapatılır.

tanım: vakti zamanında dinden çıkmanın eşiğindeyken beni palavralarıyla bir süre daha dinde tutmayı başaran kişi. neyse ki kurtuldum ve bu tip adamların aşırı dincilerden (cübbeli, ebubekir sifil vs.) daha tehlikeli olduğunu görebiliyorum.
  • adnan oktar'ın öğrencisidir daha fazlası değil.
14 entry daha